czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 19 listopada 2007
  • wyświetleń: 1107

''Misie, miśki i misiaczki'' - dla dzieci

Przez cały listopad w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się zajęcia edukacyjno–plastyczne dla dzieci. Pod hasłem "Misie, miśki i misiaczki" najmłodsi mieszkańcy mogą aktywnie spędzić swój wolny czas.

Reklama

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to wyjątkowe święto, w którym bez względu na wiek wspominamy lata dzieciństwa i ukochane przytulanki. Jest to też dowód na to, że z misiów się nie wyrasta.

Trudno jednoznacznie wskazać kto wynalazł pluszowego misia i jaka jest ojczyzna tej najpopularniejszej maskotki na świecie. W Ameryce pluszowe misie stały się popularne m.in. za sprawą prezydenta Theodora Roosevelta, w Niemczech tą zasługę przypisuję Margarete Steiff i jej siostrzeńcowi, a w Polsce Iwonie Szczygieł.Popularność małych niedźwiadków nie słabnie mimo upływu lat. Niezmiennie towarzyszą one nam od najmłodszych lat. Zdobywają sympatię dzieci za sprawą książek i bajek telewizyjnych.

Popularność misiowych "gwiazd" od lat nie gaśnie, a kolejne pokolenia dzieci wychowują się poznając przygody Kubusia Puchatka, misia Uszatka, Paddingtona, Yogi czy Colargola.

adz / czecho.pl

Źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.