czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 23 listopada 2007
  • wyświetleń: 840

Poznają tajniki magii i tradycji w życiu

23 listopada o godzinie 19.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Świat naszych przodków. Obraz świata i człowieka w kulturze naszego regionu" prowadzone przez panią Agnieszkę Przybyłę–Dumin.

Reklama

To rozmowy o najważniejszych punktach odniesienia dla naszych zwykłych, codziennych problemów. Młodzi ludzie podtrzymują własną lokalną tradycję poprzez chęć nauki o powtarzalności losów ludzkich od narodzin, poprzez wesele po śmierć. Prastare zwyczaje związane z rocznym cyklem przyrodniczym noszą ślady obrzędów naszych przodków.

Zawierają w sobie magiczne działania, są dla nas tradycją, a jednocześnie ogniwem, które wiąże naszą śpieszną rzeczywistość ze światem, którego treść może być martwa dla większości ludzi, tylko dlatego, że zmieniło się otoczenie, w którym przebywają.

Magiczne obrzędy - czasem śmieszne, ale bywa, że okrutne - są potrzebne. Może się bowiem okazać, iż mają działania... lecznicze. Jakie? O tym i nie tylko, w dzisiejszy piątkowy wieczór opowiadać będzie Gospodyni spotkania, zapoznając nas z prastarą wiedzą i jej umiejętnościami w sposób wyjątkowy, magiczny być może obudzimy w sobie siły mogące odmienić nasz los.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.