czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 18 września 2022
  • 6 października 2022
  • wyświetleń: 2334

Ruszył 10. Festiwal Poezji Słowiańskiej

Za nami:

Przed nami 10. Festiwal Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2022. W tym roku wydarzenie odbędzie się od 6 do 9 października. Goście Festiwalu będą się spotykać i prezentować swoje wiersze w dwóch miastach: w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej.

Reklama

"Prawdziwa uczta duchowa". Zakończył się 9. Festiwal Poezji Słowiańskiej
9. Festiwal Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2021 · fot. Festiwal Poezji Słowiańskiej


W czwartek, 6 października spotkania odbędą się w Czechowicach-Dziedzicach: rano z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie. Następnie odbędą się spotkania w panelach z gośćmi festiwalu w Centrum Edukacji Ekologicznej. Na godz.16:00 wydarzenia i goście przenoszą się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, na Finisaż wystawy malarstwa Mariana Lecha Bednarka. Następnie o godz. 17:00 rozpocznie się Jubileuszowe spotkanie z Ryszardem Grajkiem.

Z kolei w piątek, 7 października dzień w Bielsku-Białej. Odbywać się będą spotkania: rano z młodzieżą w szkołach średnich w Zespole Szkół Plastycznych oraz Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych. O godz. 13:00 odbędzie się Sesja Literacka w Książnicy Beskidzkiej. Temat: Rola poezji w XXI wieku. (wg materiałów źródłowych prof. dr hab. Anny Węgrzyniak). Goście: prof. ATH dr hab. Marek Bernacki i Juliusz Wątroba. Prowadzi spotkanie Ryszard Grajek. Wieczorem organizatorzy zapraszają o godz. 17:00 na BIELSKĄ GALĘ POETYCKĄ do Kubiszówki czyli Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Dzień później spotkania do późnego wieczora w Czechowicach-Dziedzicach. Od godz. 10:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej odbędą się spotkania w panelach z gośćmi festiwalu. O godz.11:00 rozmowa z gościem specjalnym: poetą, Tomaszem Jastrunem. Moderatorem będzie dziennikarka, Beata Zalot. W Miejskim Domu Kultury od godz.14:30 rozpoczną się kolejne wydarzenia. Prezentacja książek poetów, gości festiwalu. O godz.15:00 rozpocznie się CZECHOWICKA GALA POETYCKA, a po niej otwarcie wystawy fotografii Wspomnienia Festiwali Poezji Słowiańskiej Czechowice-Dziedzice 2013-2022.

Na ostatni dzień festiwalu, czyli niedzielę, 9 października przewidziano wycieczkę w Beskidy.

W tym roku organizatorzy spodziewają się przeszło 80 gości z kraju i zagranicy. Festiwal odbywa się pod patronatem i wsparciem: Starosty Bielskiego, burmistrza Czechowic-Dziedzic i prezydenta Bielska-Białej. Głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Autorów Polskich Oddział Bielsko-Bialski, a partnerami i współorganizatorami są ośrodki kultury miast, w których odbywają się wydarzenia. Inicjatorem i menedżerem organizowanego od 2013 roku Festiwalu Poezji jest poeta Ryszard Grajek.

Przed nami 10. Festiwal Poezji Słowiańskiej
Przed nami 10. Festiwal Poezji Słowiańskiej · fot. Materiały organizatora

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.