Reklama

Rozrywka

  • 27 września 2022
  • 8 października 2022
  • wyświetleń: 1457

8 Festiwal Fotografii Analogowej "Skofot" w Skoczowie

Za nami:

Festiwal Fotografii Analogowej "Skofot" to impreza odbywająca się już od 8 lat. Propagująca fotografię na kliszy, nie jako lekcję historii lecz jako rozmowę o współczesnej filozofii analoga. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-8 października.

fotografia analogowa , aparat
8 Festiwal Fotografii Analogowej "Skofot" w Skoczowie · fot. pixabay.com


To już nie tylko chwilowa moda... w ostatnich latach zainteresowanie fotografią analogową wystrzeliło po prostu w kosmos! Coraz więcej, zwłaszcza młodych osób docenia specyficzny "flow" obrazów tworzonych na kliszy. Spokój, skupienie, metafizyka i niepowtarzalność analoga daje możliwość odetchnięcia od cyfry i wsłuchania się w siebie.

W tym roku rozpoczynamy w piątek 7 października od spotkania z profesorem Witoldem Jacykowem. A w sobotę 8 października zaplanowaliśmy spotkania z czterema młodymi, bardzo różnorodnymi artystami: Dominika Popiołek, Bogusz Jan Szulc, Michalina Hendrys i Piotr Radecki. To wszystko w klimatycznym kameralnym studyjnym kinie - Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Wstęp jest oczywiście darmowy. Jeżeli nie możecie być osobiście zapraszamy także na transmisję online na żywo na naszym profilu na portalu Facebook.

Wśród zaproszonych w poprzednich latach artystów były takie nazwiska jak Zbigniew Libera, Wojtek Sternak, Anna Musiałówna, Fundacja Zofii Rydet, Michał Buddabar czy Titus Popławski.

Organizatorem festiwalu jest animator działań kulturalnych i fotograf Jerzy Rzechanek przy wsparcie Stowarzyszenia "Wrzos" oraz Urzędu Miasta Skoczów. Honorowy patronat nad wydarzeniem obiął Burmistrz Miasta Skoczów Mirosław Sitko oraz Związek Polskich Artystów Fotografików - Okręg Górski.

  • Gdzie? Teatr Elektryczny w Skoczowie
  • Kiedy? 7-8 października 2022.


Więcej o festiwalu na http://www.skofot.pl

skofot

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.