czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 6 grudnia 2007
  • wyświetleń: 1313

Jubileusz dr Franciszka Magi w galerii

Najbliższa rodzina, władze samorządowe, księża bestwińskiej parafii i mnóstwo przyjaciół uczestniczyło w Toaście urodzinowo – jubileuszowym dr Franciszka Magi, jaki wzniesiony został w Galerii Muzeum Regionalnego.

Pan doktor obchodził 55 - lecie pracy zawodowej, 50-lecie pracy w Bestwinie a zbiegło się to z dniem 84 urodzin (6.12.1923 r). Uroczystość przygotowało Towarzystwo Ziemi Bestwińskiej, którego członkiem jest Pan Doktor.

Pani Waleria Owczarz wierszem i prozą przypomniała bogaty życiorys Jubilata, opisała również osiągnięcia dzieci Pana Doktora, zapoznała z obecnymi na uroczystości członkami rodziny. Na ścianach Galerii wisiały prace syna Pana Doktora, uznanego w Stanach Zjednoczonych artysty malarza.

Głośno rozbrzmiewało Sto lat i wszyscy wznieśli toast za zdrowie Pana Doktora, a następnie goście ruszyli do składania życzeń wzruszonemu do łez Jubilatowi.

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.