czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 października 2022
  • 22 października 2022
  • wyświetleń: 2912

Podróżnik Marek Tomalik będzie gościem DK w Miliardowicach

Za nami:

W sobotę, 22 października w Domu Kultury w Ligocie Miliardowicach odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem. Wydarzenie pod tytułem "Australia gdzie kwiaty rodzą się z ognia" rozpocznie się o godzinie 18.00.

Reklama

Marek Tomalik
Marek Tomalik · fot. Dorota Cerekwicka / australia-przygoda.com


Marek Tomalik to podróżnik, publicysta, pisarz, dziennikarz radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy duchowo-przygodowe, nie tylko w australijski Outback (www.wsednosprawy.pl). Twórca i organizator 23. edycji Festiwalu Podróżników "Trzy Żywioły" oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych.

Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic, Jazz Forum i RMF Classic. Autor książek o podróżach, w tym trzech o Australii. Dziennikarz radiowy, przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników "Globtroter", przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju "Nastaw uszu!", od 2017 roku zaprasza do Jasnej Strony Świata w RMF Classic.

Zasiadał w jury Travelerów - prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic, prowadził obrady kapituły Trzech Żywiołów. Dwukrotny laureat Kolosów. Australia to jego "miejsce na ziemi", zawsze jednak wraca w Beskidy. Skąd? Z Australii, Singapuru, Malezji, Tajlandii, Birmy, Laosu, Indonezji, Indii, Nepalu, Sikkimu, Syberii (J. Bajkał), Laponii, Egiptu, Syrii, Libanu, Algierii, Brazylii, Meksyku, Peru, Boliwii i krain Europy.

Więcej o Marku Tomaliku można przeczytać na jego stronie internetowej: australia-przygoda.com/marek-tomalik/

Spotkanie z podróżnikiem i dziennikarzem Markiem Tomalikiem przygotował i zorganizował Jerzy Bożek, radny czechowickiej Rady Miejskiej, a o promocję zadbał Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem w Miliardowicach
Spotkanie z podróżnikiem Markiem Tomalikiem w Miliardowicach · fot. MDK Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.