czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 października 2022
  • 14 października 2022
  • wyświetleń: 2120

Ogólnopolska premiera filmu "Medjugorje" w kinie Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Za nami:

14 października w kinie Świt odbędzie się premiera filmu "Medjugorje", który opowiada o fenomenie tego miejsca, przedstawiając jego historię, świadectwa osób oraz skrupulatnie analizując stosunek Kościoła do objawień.

Reklama

Ogólnopolska premiera filmu "Medjugorje" w kinie Świt
Ogólnopolska premiera filmu "Medjugorje" w kinie Świt · fot. Materiały prasowe


Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną... Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu.

Film "Medjugorje" to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych "przedsionkiem nieba", i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. "Medjugorje" to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

Reżyseria: Jesus Garcia
Scenariusz: Jesus Garcia i Borja Martinez-Echevarria
Kraj produkcji: Hiszpania
Rok produkcji: 2021
Obsada/ uczestnicy filmu: Fray Jozo Zovko, Fray Marinko Šakota, Fray Petar Ljubicic, Mirjana Soldo, Ivan Dragičević, Jakov Čolo, Darko Pavičić, Darinka Glamuzina, María Vallejo- Nágera, Tamara Falcó, Natalia Gómez de Enterría, Nikola Đukic, Marne Jury, Maria Carrera Cuesta, Beatriz Vega, Ernesto Menendez

Repertuar kina Świt na październik, z godzinami wyświetlania filmu "Medjugorje", można znaleźć tutaj.

Ogólnopolska premiera filmu "Medjugorje" w kinie Świt
Ogólnopolska premiera filmu "Medjugorje" w kinie Świt · fot. Materiały prasowe

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj