czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 stycznia 2008
  • wyświetleń: 5166

XVI Finał Wielkiej Orkiestry

W drugą niedzielę 2008 roku, 13 stycznia, w Czechowicach-Dziedzicach i w całej Polsce zabłysło Światełko do Nieba. To najbardziej syboliczny obok czerwonego serduszka, znak Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama

XVI Finał Wielkiej Orkiestry


W 2008 roku Wielka Orkiestra zagrała już po raz szesnasty. Podobnie jak przed rokiem w Czechowicach główny koncert odbył się na Placu Targowym. Znów pobrzmiewała muzyka, był folk, reggae, ska, a także brzmienia elektroniczne.

W ubiegłym roku gościli u nas między innymi Tabu, Avalanche, Banshee i Arkapark. Tegoroczny Finał był przynajmniej równie ciekawy, a kto wie czy nie jeszcze bardziej atrakcyjny.

Po raz pierwszy Orkiestrowe granie usłyszeliśmy o 14.00. Pierwszy zagrał zespół Winyl – młoda, obiecująca kapela grająca melodyjnego rocka, laureaci kilku lokalnych przeglądów. Następnie o godzinie 15.00 wystąpiła Grupa Furmana, czyli bluegrass/folk. Ekipa ma na swoim koncie setki zagranych koncertów w całej Polsce.

O 16.30 usłyszeliśmy zespół Konopians, którego miłośnikom reggae przedstawiać nie trzeba. Dla niewtajemniczonych informacja, iż jest to zespół ze ścisłej czołówki tej sceny w Polsce. Od godziny 18.00 elektro-góralskimi dźwiękami uraczyła nas formacja Psio Crew. „Ich tradycyjne góralskie melodie i śpiewy w połączeniu z przestrzenną elektroniką, za której sterami, gałkami, potencjometrami czuwa Dobry Gooral dały początek nowemu, oryginalnemu brzmieniu, niespotykanemu dotychczas na scenach klubowych…”.

Po tradycyjnym Światełku Do Nieba na scenie zagościli czołowi polscy DJ-e pod wodzą Grzegorza eS, by mocnym brzmieniem techno dźwięków pożegnać wośpową publiczność.

aka / czecho.pl

Źródło: wosp.czechowice.net

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.