Rozrywka

  • 16 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1673

[FOTO] Za nami ligockie "Spotkanie z kolędą"

W niedzielę, 8 stycznia w murach kościoła parafialnego pw. Opatrzności Bożej w Ligocie odbył się kolejny koncert kolęd organizowany w ramach XXII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Spotkania z kolędą" im. Piotra Jakóbca.

Ligockie "Spotkanie z kolędą" - 8.01.2023
Ligockie "Spotkanie z kolędą" - 8.01.2023 · fot. Franciszek Brańka


W nastrojowo udekorowanej świątyni wykonawców i słuchaczy powitał Krzysztof Przemyk, który cały koncert zadedykował obchodzącemu w tym dniu urodziny proboszczowi ks. Janowi Błotko. Na ponad godzinę kościół wypełniły dźwięki kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych w różnych aranżacjach, od żywiołowych i ludowych po nastrojowe i liryczne, a różnorodny repertuar w wykonaniu czterech zespołów raz pozwalał się zasłuchać, a raz porywał do wspólnego kolędowania.

Ligockie "Spotkanie z kolędą" - 8.01.2023
Ligockie "Spotkanie z kolędą" - 8.01.2023 · fot. Franciszek Brańka


Występem a capella koncert otworzył działający w Ligocie Chór Mieszany "Lutnia" pod dyrekcją K. Przemyka. Następnie składanką znanych i lubianych kolęd do śpiewu i klaskania zachęcił Zespół Wokalny z Mazańcowic, również prowadzony przez K. Przemyka. Zespół Regionalny "Pisarzowianki" z Pisarzowic pod kierownictwem muzycznym i przy akompaniamencie Jakuba Żemły wykonał serię pastorałek na ludową nutę. Koncert zakończył występ Chóru Mieszanego "Hejnał Mazańcowice" z Mazańcowic z kolędami i świątecznymi utworami z repertuaru Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, a chórzystom towarzyszyły Joanna Korpiela-Jatkowska (sopran) i Agnieszka Klimasara (pianino).

Ligockie "Spotkanie z kolędą" - 8.01.2023
Ligockie "Spotkanie z kolędą" - 8.01.2023 · fot. Franciszek Brańka


W ostatnim utworze wykonawcy złożyli słuchaczom noworoczne życzenia: Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy: byście sobie długo żyli, zdrowi i szczęśliwi byli na ten nowy rok! Po koncercie wszystkie zespoły zostały zaproszone na przygotowany przez chór "Lutnia" słodki poczęstunek, podczas którego oprócz gwaru rozmów rozbrzmiało także spontaniczne wspólne kolędowanie.

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.