czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 13 stycznia 2008
  • wyświetleń: 6223

Ruszył Festiwal Dobrych Filmów

Od 11 do 17 stycznia w czechowickim kinie Świt odbywa się Festiwal Dobrych Filmów. W ciągu tygodnia zobaczymy produkcje z całego świata, kręcone w krajach od USA po Nową Zelandię, od Libanu po Islandię. Nie zabraknie także tradycyjnej loterii filmowej z nagrodami dla posiadaczy karnetów.

Reklama

Ruszył Festiwal Dobrych Filmów


Bilety w cenie 13 zł na wybrany film, 26 zł na trzy wybrane filmy. Karnety na wszystkie seanse: 35 zł (ulgowy) i 45 zł.

Festiwal Dobrych Filmów:

11.01 (piątek)
20.00 MOTYL I SKAFANDER (Francja/USA)
22.30 HALLAM FOE (Wielka Brytania)

12.01 (sobota)
20.00 SATURNO CONTRO (Włochy)
22.15 KSIĘŻNICZKI (Hiszpania/Meksyk)

13.01 (niedziela)
20.00 ORZEŁ KONTRA REKIN (Nowa Zelandia)
21.45 REPRISE (Norwegia)

14.01 (poniedziałek)
20.00 KŁOPOTLIWY CZŁOWIEK(Islandia/Norwegia)
21.45 KARMEL (Francja/Liban)

15.01 (wtorek)
20.00 OSTROŻNIE, POŻĄDANIE!(USA/Chiny/Tajwan/Hongkong)

16.01 (środa)
20.00 Loteria filmowa
20.15 NIEZNAJOMA (Włochy/Francja)

17.01 (czwartek)
20.00 ALEKSANDRA (Francja/Włochy/Rosja)

------------------------------------------------------------

KONKURS CZECHO.PL

Wygraj zaproszenia na kolejne filmy w Kinie Świt podczas FDF. Wystarczy, że jako pierwszy w komentarzach pod wiadomością odpowiesz na zadane pytanie, a pojedyncze zaproszenie jest Twoje.

Uwaga! Podczas podawania odpowiedzi należy być zalogowanym! Liczy się tylko pierwsza odpowiedź tego samego użytkownika!

Do rozdania mamy po jednym bilecie na każdy film! Jedna osoba maksymalnie może wygrać dwa zaproszenia!

Pierwsze pytanie:

1. Jaki był tytuł pierwszego filmu wyreżyserowanego przez Janusza Kamińskiego, autora zdjęć do filmu \"Motyl i skafander\"?

Poprawna odpowiedź: \"Stracone dusze\" (ang. \"Lost Souls\").

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz pxl666. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Drugie pytanie:

2. Na podstawie czyjej powieści nakręcono film \"Hallam Foe\"?

Poprawna odpowiedź: Na podstawie powieści Petera Jinksa.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz KamilZ. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Trzecie pytanie:

3. Jaki aktor gra rolę Sergio w filmie \"Saturno Contro\"?

Poprawna odpowiedź: Ennio Fantastichini

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz KamilZ. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Czwarte pytanie:

4. W którym roku urodził się reżyser filmu \"Księżniczki\"?

Poprawna odpowiedź: 1968 r.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz bug. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Piąte pytanie:

5. Jak nazywa się stolica Nowej Zelandii, gdzie kręcono film \"Orzeł kontra rekin\"?

Poprawna odpowiedź: Wellingtom.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz kamel. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Szóste pytanie:

6. Jak ma na imię aktor odgrywający rolę Henninga w filmie \"Reprise\"?

Poprawna odpowiedź: Henrik.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz Rzabol. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Siódme pytanie:

7. W którym roku urodził się Trond Fausa Aurvaag, odgrywający główną rolę w filmie "Kłopotliwy człowiek"?

Poprawna odpowiedź: 1972.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz Rzabol. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Ósme pytanie:

8. Z jakiego kraju pochodzi reżyserka filmu "Karmel"?

Poprawna odpowiedź: Liban.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz podrozniczka. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Dziewiąte pytanie:

9. W jakim chińskim mieście toczy się akcja filmu "Ostrożnie, pożądanie"?

Poprawna odpowiedź: Szanghaj.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz czecho-j. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Dziesiąte pytanie:

10. W jakim mieście miała światowa premiera filmu "Nieznajoma"?

Poprawna odpowiedź: Szanghaj.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi udzielił klubowicz czecho-j. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

Ostatnie pytanie:

11. Kto napisał muzykę do filmu "Aleksandra"?

Poprawna odpowiedź: Andrei Sigle.

Pierwszy prawidłowej odpowiedzi (jako pierwszej) udzielił klubowicz lszkup. Informacja o sposobie odebrania nagrody została wysłana pocztą.

------------------------------------------------------------

KŁOPOTLIWY CZŁOWIEK (Den Brysomme mannen)

Islandia/Norwegia 2006, dolby digital, 95 min. Reżyseria: Jens Lien. Wykonawcy: Trond Fausa Aurvaag, Petronella Barker, Brigitte Larsen.

42-letni Andreas przybywa do obcego miasta, nie wiedząc jak i dlaczego się tam znalazł. Co więcej - czekają tu na niego dom, praca, a nawet piękna dziewczyna. Z czasem Andreas nabiera przekonania, że trafił do dziwnego świata, z którego nie ma ucieczki. Świata wypranego z kolorów, zapachów, smaku i emocji, w którym ludzie piękni jak z okładek czasopism, są uprzejmi aż do przesady, a życie uczuciowe sprowadza się do kolacji w atrakcyjnych wnętrzach, wspólnych spacerów, i dość mechanicznego seksu w każdy wieczór.


KSIĘŻNICZKI (Princesas)

Hiszpania/Meksyk 2005, dolby digital, 109 min. Reżyseria: Fernando León de Aranoa. Wykonawcy: Candela Pena, Micaela Nevarez, Mariana Cordero.

Księżniczki to opowieść o pięknej przyjaźni w strasznym świecie prostytucji.
W dzień płacą wysoką cenę niepewności i upokorzeń, w nocy stawiają swoje serca za podwójną stawkę lub za nic, pozbawione celu kreatury nocy, które plączą się po lasach w okół miasta, być może szukając powrotnego biletu, który kiedyś zgubiły. Są księżniczkami, dzisiejsze smoki z baśni zbladłyby na widok ryzyka, które one podejmują.

Fernando León de Aranoa

HALLAM FOE (Hallam Foe)

Wielka Brytania 2006, dolby digital,95 min. Reżyseria: David Mackenzie. Wykonawcy: Jamie Bell, Sophia Myles, Ciaran Hinds

Hallama trapi tajemnica śmierci jego matki. Utopiła się sama, czy ktoś jej pomógł? Pewne poszlaki jednoznacznie wskazują na jego macochę – Verity. W poszukiwaniu prawdy zaczyna ją śledzić. Jednak narastające przekonanie o winie macochy łączy się z coraz silniejszą fascynacją. Między macochą i pasierbem rodzi się napięcie erotyczne. Konfrontacja może okazać się brzemienna w skutki. Hallam musi więc opuścić gniazdo rodzinne. Paradoksalnie okazuje się, że choć uciekł od źródła swoich obsesji, nie przestał szpiegować i podglądać! Jest bowiem ktoś, dla kogo warto godzinami patrzeć z okna na poddaszu...


ORZEŁ KONTRA REKIN (Eagle vs Shark)

Nowa Zelandia 2006, dolby digital,93 min. Reżyseria: Taika Cohen. Wykonawcy: Ban Abdul, Julian Arahanga, Monique Bradley

Zabawna opowieść o dwojgu społecznie nieprzystosowanych ludziach oraz o sposobach, w jaki próbują zdobyć miłość. Lily jest trochę dziwaczną i samotną kelnerką, we śnie i na jawie marzy o romantycznych uniesieniach. Jarrod, bohater z jej snów, to osobliwy odludek i sprzedawca gier wideo. Ostatnią dekadę spędził na planowaniu zemsty na prześladowcach ze szkoły średniej. Kiedy tych dwoje spotka się na party pod hasłem „Przebierz się za swojego ulubionego zwierzaka”, staną oko w oko jako anemiczny rekin i wyleniały orzeł. Lily poświęci wszystko, aby zdobyć swojego wyśnionego orła…


MOTYL I SKAFANDER (LE SCAPHANDRE ET LE PAPILLON)

Francja/USA 2007, dolby digital, 120 min. Reżyseria: Julian Schnabel, Scenariusz: Ronald Harwood Wykonawcy: Mathieu Amalric, Marie-Josee Croze, Emmanuelle Seigner.

Prawdziwa, poruszająca i urzekająco piękna historia redaktora naczelnego francuskiego ELLE. Jean-Dominique Bauby posługując się jedynie powieką do komunikowania się ze światem i bliskimi pisze bestsellerową książkę o walce o sens życia, po tym jak w wieku 43 lat doznał paraliżu całego ciała. Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata – motyla uwięzionego w skafandrze bezwładnego ciała. Zachwycające zdjęcia Janusza Kamińskiego.


REPRISE (Reprise)

Norwegia 2006, dolby digital, 105 min. Reżyseria: Joachim Trier. Wykonawcy:Anders Danielsen Lie, Espen Klouman-Høiner, Viktoria Winge.

Nie pozbawiony humoru i uroku film o przyjaźni, współzawodnictwie, miłości i wielkich ambicjach, w którym wyrazisty styl i technika narracji żywiołowo i entuzjastycznie prowadzi widza przez perypetie głównych bohaterów. Erik i Philip mają niewiele ponad dwadzieścia lat. Dotychczas udawało im się beztrosko dryfować przez życie, aż do chwili, kiedy wszystko miało się naprawdę zacząć. Mając ogromne oczekiwania wobec własnego losu próbują urzeczywistnić swoje ambitne plany. Obaj jednak napotykają na problemy, które zagrożą zarówno ich przyjaźni, jak i realizacji ich wspólnego marzenia o karierze pisarskiej.


ALEKSANDRA (Aleksandra)

Francja/ Włochy/ Rosja 2007, dolby digital,90 min. Reżyseria,scenariusz: Aleksander Sokurow. Wykonawcy: Galina Wiszniewska, Vasily Shevtsov, Raisa Gichaeva.

Do bazy wojskowej w Czeczenii wyrusza babka młodego oficera, którego nie widziała od 7 lat. Kobieta nie słucha niczyich poleceń, chodzi własnymi drogami, jest zarazem niezwykła i swojska. Jej oczami patrzymy na wojnę. W filmie Sokurowa, jednego z najzdolniejszych uczniów Andrieja Tarkowskiego, wojna jest zarazem niewidzialna i wszechobecna: brudna, demoralizująca, niszcząca ludzkie ciała i dusze.


OSTROŻNIE POŻĄDANIE (Se Jie)

USA/Chiny/Tajwan/Hongkong 2007,dolby digital,157 min. Reżyseria: Ang Lee. Wykonawcy: Wei Tang, Tony Leung Chiu Wai, Joan Chen.

Na pierwszym roku studiów Wong Chia Chi poznaje studenta Kuang Yu Min, założyciela kółka dramatycznego, którego celem jest podtrzymywanie patriotycznego ducha w narodzie. Wkrótce Kuang ujawnia swój tajny plan wykonania wyroku na jednym z najbardziej wpływowych kolaborantów pracujących na rzecz Japończyków, panu Yee. Najważniejsza rola przypada Wong, która wcieli się w postać pani Mak, zdobędzie zaufanie pana Yee zaprzyjaźniając się z jego żoną, a następnie nawiąże z nim romans. Wong ulega całkowitej przemianie w wyrafinowaną damę i wszystko przebiega zgodnie ze scenariuszem, do chwili gdy fatalne zrządzenie losu nie zmusza jej do ucieczki. Film przeznaczony dla widzów dorosłych.


NIEZNAJOMA (La Sconosciuta)

Włochy/Francja 2006, dolby digital,118 min. Reżyseria: Giuseppe Tornatore Wykonawcy: Kseniya Rappoport, Michele Placido, Claudia Gerini

Tajemnicza młoda kobieta z okien swojego domu obserwuje mieszkającą naprzeciwko rodzinę jubilerów. Wrażenie spokojnej i uległej osoby, które sprawia, to tylko fasada, pod którą kryje się jej druga, niepohamowana natura i zagadkowa przeszłość....Kobieta zdobywa pracę sprzątaczki w domu obserwowanej rodziny, zaczyna coraz bardziej przenikać do ich świata. Wykorzystując chwilowy kryzys w małżeństwie swoich chlebodawców, szybko zjednuje sobie przyjaźń ich córeczki. Wydaje się, że nic nie będzie w stanie powstrzymać jej planu...


SATURNO CONTRO

Włochy 2007,dolby digital 110 min. Reżyseria: Ferzan Ozpetek.Wykonawcy: Pierfrancesco Favino, Margherita Buy, Stefano Accorsi

Kilkoro przyjaciół spotyka sie regularnie od lat, tworząc grupę, której nie zmienił upływający czas, ani koleje losu. Jednak każdy z nich zmaga się ze swoimi problemami, lękami i marzeniami. Każdy z nich ma swój sekret. Dopiero w obliczu tragedii uzmysławiają sobie jak bardzo każdy z nich boi się samotności, jak ważna w życiu jest bliskość drugiego człowieka, jak wiele znaczą przyjaźń i miłość. Reżyserowi po raz kolejny udało się opowiedzieć historię o ludziach odnajdujących siłę w codziennych drobiazgach i odkrywających siebie na nowo każdego dnia.


KARMEL (Caramel)

Francja/Liban 2007,dolby digital,95 min. Reżyseria: Nadine Labaki Scenariusz: Nadine Labaki, Jihad Hojeily, Rodney El Haddad Wykonawcy: Ismaïl Antar, Gisèle Aouad, Victoria Bader

Karmel przypomina najlepsze dokonania Pedro Almodóvara. Od hiszpańskiego mistrza młoda libańska reżyserka, Nadine Labaki, przejęła umiejętność pokazywania barwnego świata kobiecych relacji. Kobiety najlepiej obserwować w miejscu, w którym czują się swobodne i są skore do najintymniejszych zwierzeń. Wiedząc o tym, Nadine Labaki stworzyła czarujący film o pięciu przyjaciółkach w różnym wieku, które zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Barwny świat pełnokrwistych kobiecych postaci odsłaniających swoje sekrety przykuwa uwagę i fascynuje. Jest w nim oczywiście miejsce na pogawędki o seksie i problemach z mężczyznami, ale także na osobiste rozmowy o religii, niełatwych relacjach z bliskimi, poważnych problemach. Te kobiety potrafią się wspierać i pomagają sobie w najtrudniejszych sytuacjach – na tym polega ich siła.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.