czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 czerwca 2002
  • wyświetleń: 1528

Malowane oczami duszy

BESTWINA, KANIÓW

Reklama

. Do końca czerwca w Gminnej Bibliotece w Kaniowie będzie trwać wystawa prac Krzysztofa Jagody. Artysta mówi, że maluje tak jak czuje - maluje oczami duszy.
Krzysztof Jagoda w wieku 28 lat uległ poważnemu wypadkowi. Przez długi czas był przykuty do łóżka.
- Dopiero sztuka pozwoliła mi pokonać załamania psychiczne - mówi artysta. Będąc małym dzieckiem, Krzysztof Jagoda nie wykazywał zainteresowania malarstwem. Lubił za to fotografię. W zdjęciach zamykał świat. W tej dziedzinie zdobył nawet kilka ogólnopolskich nagród.

Pewnego dnia odkrył, że świat można tworzyć jeszcze inaczej. Mimo kalectwa, wciąż poszukiwał tworzywa, które pomogłoby mu wyrazić swoje uczucia. I tak odkrył malarstwo. - Siadam przy oknie i gdy wpadam w trans, w mojej wyobraźni pojawia się obraz. Szybko przenoszę go na płótno - mówi Krzysztof Jagoda. Artysta to człowiek religijny. Mieszka zaraz obok lasu. Dlatego przyroda i Bóg często stanowią temat jego obrazów.
Wystawa, która trwa w kaniowskiej bibliotece, jest kolejną zorganizowaną przez Gminną Biblioteką Publiczną. Dzięki organizacji wystaw przez bibliotekę mieszkańcy gminy Bestwina mogą dowiedzieć się, jak wyglądają obrazy malowane oczami duszy. Jak powiedziała nam dyrektor GBP Teresa Lewczak, istnieje możliwość zakupu obrazów pana Jagody. Okazuje się, że prace Krzysztofa Jagody są coraz bardziej popularne. Obrazy artysty
z Janowic będzie można oglądać podczas wernisażu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, podczas Dni Gminy Bestwina.

KP / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.