Rozrywka

  • 8 kwietnia 2023
  • 22 maja 2023
  • wyświetleń: 4109

"Alleluja". Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena

Za nami:

Kino Świt 23 kwietnia i 22 maja zaprasza na seanse filmu dokumentalnego o kultowej balladzie Leonarda Cohena! Na ekranie zobaczymy legendarnych muzyków!

Ballada, którą nasze dzieci doskonale znają ze "Shreka", wcześniej podzieliła los wielu niekwestionowanych arcydzieł świata: początkowo ją odrzucono, a teraz jest znana na całym świecie. Ten kinowy dokument muzyczny opowiada nie tylko historię samego Leonarda Cohena, kanadyjskiego poety i barda, ale przede wszystkim jego chyba najbardziej znanego utworu: "Hallelujah". Skomplikowane dzieje tej ballady zainteresują na pewno polskich fanów i fanki Cohena.

W filmie pokazano niepublikowane dotąd materiały, w tym nagrania, wywiady, notatki, pamiętniki. Udokumentowano też cały proces tworzenia "Hallelujah". Pokazano drogę, jaką przebył ten utwór, by stać się obecnie kultową kompozycją. Podczas seansu usłyszymy wiele różnych wykonań "Hallelujah". Udajmy się razem w poetycko-muzyczną podróż po świecie Leonarda Cohena i jego ballady "Hallelujah"!

Występują: Leonard Cohen, Jeff Buckley, John Cale, Brandi Carlile, Eric Church, Judy Collins, Bob Dylan, Sharon Robinson, Rufus Wainwright

  • Reżyseria: Dayna Goldfine i Dan Geller
  • Czas trwania: 115 minut
  • Polskie napisy


„Alleluja”. Niezwykła historia kultowej ballady Leonarda Cohena

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj