Rozrywka

  • 6 kwietnia 2023
  • 10 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 6744

Na pl. Jana Pawła II wróci ogródek piwny? "Jest na to szansa"

Od kilku lat na placu Jana Pawła II nie ma ogródka piwnego, który niegdyś był popularny wśród mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Obiekt spłonął kilka lat temu. W tym roku jest szansa, że lokal powróci na centralny plac miasta.

Czechowice-Dziedzice, centrum, dron, plac jana pawła ii, lesisko, kościół, królowej polski
Plac Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach · fot. wpk / czecho.pl


Ogródek piwny na placu Jana Pawła II był popularnym miejscem wśród mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Przez wiele lat czechowiczanie mogli w tym miejscu nie tylko raczyć się trunkami, ale także spotykać w strefie kibica, między innymi podczas EURO 2012.

Plac Jana Pawła II, fontanna, Urząd Miejski
Plac Jana Pawła II wraz z ogródkiem piwnym - zdj. archiwalne · fot. Sławek Dąbrowski


Obiekt zniknął z placu Jana Pawła II po pożarze, do którego doszło 6 czerwca 2015 roku. Jak portal czecho.pl informował w artykule "Pożar ogródka piwnego na placu JPII", spaleniu uległo całe wnętrze lokalu oraz zaplecze wraz z wyposażeniem.

Pożar ogródka piwnego na placu JPII - 05.06.2015 · fot. OSP Czechowice


Ogródek piwny do tej pory nie powrócił na plac Jana Pawła II. Czy jest szansa, że w tym roku obiekt ponownie zagości na centralnym miejscu naszego miasta? Mówił o tym burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, w rozmowie z portalem czecho.pl.

- Ogródek bardzo dobrze funkcjonował, nie było większych problemów, przez ponad 5 lat. Jednej nocy ktoś uznał inaczej. W akcie wandalizmu i niezrozumiałych do końca okoliczności i uzasadnień puścił to wszystko z dymem i do dnia dzisiejszego obiektu nie mamy - powiedział samorządowiec.

Jak dodał, "jest nadzieja na to, że w tym roku może znów wróci ogródek".

PocztowkazCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PlacJanaPawłaII,LoveCzecho,LoveSilesia,fotodnia
Plac Jana Pawła II z perspektywy drona - 20.08.2022 · fot. @luzacka


- Oby na dłużej i oby taka sytuacja się nie powtórzyła. Więc z jednej strony mieszkańcy chcą powrotu ogródka, ale znajdzie się jednostka, która chce to wszystko zniszczyć i doprowadzić do takiego stanu, aby było tak, jak teraz. Więc każdy inny przedsiębiorca kalkuluje też ryzyko, czy warto postawić taki obiekt, bo znów znajdzie się ktoś, kto w taki a nie inny sposób zniweczy to wszystko. Także rownież zależy to od ludzi - podsumował burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Całą pierwszą część wywiadu z burmistrzem Marianem Błachutem można obejrzeć na poniższym nagraniu. O ogródku piwnym na placu Jana Pawła II mówimy w 3:45.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.