Rozrywka

  • 9 kwietnia 2023
  • 11 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 16705

[FOTO] Wyjątkowe murale w nowym tunelu. Malunki robią wrażenie!

W nowym tunelu na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice pojawiły się murale! Malunki przedstawiają nie tylko historię kolei, ale także naszego miasta. Ponadto przybliżają przyrodę, która istnieje na terenie gminy.

Murale w tunelu na stacji Czechowice-Dziedzice - 9.04.2023 · fot. mp / czecho.pl


Murale powstają na długości całego tunelu. Przypomnijmy, że będzie on prowadził na perony oraz z dworca PKP na ulicę Hutniczą. W pełni przejście ma zostać udostępnione w maju, kiedy podróżni będą mogli skorzystać z drugiego peronu.

Windy i schody na stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice - 9.04.2023 · fot. mp / czecho.pl


Większość malunków znajduje się w zamkniętej części tunelu - obecnie można jedynie przejść na pierwszy peron. W przejściu zamontowano kilkanaście kamer. Warto dodać, że na stacji zostały zamontowane długo oczekiwane windy. Jednak urządzenia na razie nie działają - ich uruchomienie przewidziane jest w połowie roku.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj