Rozrywka

  • 9 maja 2023
  • 21 maja 2023
  • wyświetleń: 3135

Spektakl na podstawie Szymborskiej: Bomba wybuchnie w barze 13:20

Za nami:

W niedzielę 21 maja Miejski Dom Kultury zaprasza na monodram, którego scenariusz powstał w oparciu o wybrane wiersze Wisławy Szymborskiej! Uwaga konkurs! Dla naszych czytelników mamy do rozdania 3 pojedyncze zaproszenia!

Irena Jun
Irena Jun · fot. materiały prasowe


Utwory pochodzą z tomów "Wołanie do YeƟ", "Sól", "Sto pociech", "Wszelki wypadek", "Wielka liczba", "Ludzie na moście" oraz "Koniec i początek". Irena Jun podejmuje w nim dialog z motywami powracającymi stale w twórczości Noblistki. To opowieść o człowieku i jego zmaganiach z rzeczywistością, twórczości jako formie dialogu ze światem i kobiecie, która z tym, co ma, próbuje radzić sobie jak najlepiej potrafi.

Irena Jun - aktorka stołecznego STUDIO teatrgaleria (Teatr Studio im. S. I. Witkiewicza), reżyserka teatralna, wieloletnia wykładowczyni Akademii Teatralnej w Warszawie, jurorka fesƟwali teatralnych i konkursów recytatorskich. Współpracowała z Jerzym Grzegorzewskim i Józefem Szajną. Prowadzi Jednoosobowy Teatr Poezji Ireny Jun, w ramach którego realizuje monodramy na podstawie twórczości Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Różewicza i in. Uznana za jedną najwybitniejszych interpretatorek ról beckeƩowskich na świecie. Odznaczona Złotym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria ArƟs". Laureatka Feliksa Warszawskiego za rolę w "Biesiadzie u Hrabiny Kotłubaj" wg Witolda Gombrowicza. Bohaterka książek Ewy Bułhak "Szukanie monologu. O teatrze Ireny Jun" oraz Remigiusza Grzeli "To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny. Rozmowy". Laureatka Nagrody Polskiego Kina Niezależnego (Offskary) za rolę w filmie "Portret z pamięci" w reż. Marcina Bortkiewicza.

  • Reżyseria: Irena Jun
  • Wykonuje: Irena Jun
  • Na podstawie poezji Wisławy Szymborskiej.


Bilety w cenie 30 i 25 zł do nabycia w sekretariacie MDK i na http://www.biletyna.pl.

Spektakl w ramach cyklu Majowy Bzik Miłosny - pełna oferta w artykule: Przed nami Majowy Bzik Miłosny 2023. Znamy szczegóły wydarzenia.

KonkursMajowy Bzik Miłosny

ar / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj