
Reklama
Rozrywka
- 30 kwietnia 2023
- wyświetleń: 2401
Czechowiccy historycy z prelekcjami na ogólnopolskim festiwalu
Za nami:
W najbliższy weekend - 29 i 30 kwietnia - w Paczkowie i Ziębicach odbędzie się Festiwal historyczny poświęcony osobie Ignacego Łukasiewicza i początkom przemysłu naftowego w Galicji i na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku. Do projektu zostali zaproszono Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic oraz czechowicką Izbę Regionalną. Instytucje będą reprezentować Janusz Chmielniak i Jacek Cwetler.

Janusz Chmielniak zaprezentują wykłady i prezentacje poświęcone Ignacemu Łukasiewiczowi, historii lampy naftowej i o początkach przemysłu naftowego na ziemiach polskich, ze szczególnym uwzględnieniem Galicji. Chmielniak zaprezentuje część swojej kolekcji lamp, po wystawie której będzie oprowadzał osobiście.
Jeśli ktoś nie ma jeszcze planów na weekend majowy, to może warto wybrać się na "Festiwal Historyczny" do Paczkowa.

Reklama
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
ZOBACZ TAKŻE

30 wrześniaSpotkania w 80. rocznicę urodzin Stanisława Niemczyka. Liczba miejsc ograniczona!

25 wrześniaWrześniowy wykład w Piwnicy Muz. Zaprasza Dawid Mikołajczyk

Gorący temat[FOTO] To jeden z najcenniejszych zabytków w gminie. Miasto dołoży do jego remontu

Jesteśmy kulturalni i chcemy latać... Fundacja wnioskuje o dobudowę dodatkowego skrzydła MDK

JutroPiknik Historyczny przy bibliotece. Wśród atrakcji grupy rekonstrukcyjne i warsztaty kaligrafii
