Rozrywka

  • 17 maja 2023
  • 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 18433

[FOTO] Za nami Zapaleńcy! Wyśmienita zabawa dla całej rodziny

W sobotę, 3 czerwca w Parku na Północy w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się impreza plenerowa Zapaleńcy 2023 - Aktywny Dzień Dziecka. Jak co roku najmłodsi mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności, zaś zarówno oni, jak i ich opiekunowie, poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy.

Zapaleńcy 2023 - Aktywny Dzień Dziecka - 03.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Tegoroczna edycja Zapaleńców jest częścią obchodów Roku Kopernikańskiego - w 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Aby uświetnić ten jubileusz w programie imprezy zaplanowano m.in. spektakl plenerowy pt. "Kosmiczna przygoda" w wykonaniu Teatru Gargulec a około godziny 18.00 w kinie plenerowym można było obejrzeć film animowany pt. "Gwiazda Kopernika". W strefie 19. południka można było spotkać Mikołaja Kopernika we własnej osobie.

W Punkcie Informacyjnym młodym uczestnikom imprezy wydawane były specjalne karty uczestnika. Umieszczono na nich program imprezy, schematyczną mapkę parku, z zaznaczonymi strefami aktywności, które są znakiem rozpoznawczym Zapaleńców. Wewnątrz kart znajdowały się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.

Zapaleńcy 2023 - Aktywny Dzień Dziecka - występy na scenie - 03.06.2023 · fot. Grzegorz Załucki / czecho.pl


Uczestnicy imprezy, po pobraniu kart, poruszali się po terenie parku, biorąc udział w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w poszczególnych strefach aktywności. Podobnie jak w czasie poprzednich edycji Zapaleńców odbywały się tam m. in. pokazy ratowników i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażackie, harcerskie oraz zmagania w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (m. in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, karate czy tenis stołowy), a dodatkowo prezentacje z zakresu rękodzieła ludowego, zajęć plastycznych i rozmaitych gier (szachy). Wśród tegorocznych nowości warto wymienić strefy: 19. południk oraz cheerleading.

Zadaniem uczestników było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, z różnych stref aktywności. Uprawnia to uczestnika imprezy do odbioru nagrody, w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Miejscem potwierdzenia zaliczenia co najmniej 10 stref i odbioru nagrody był Punkt Informacyjny.

Zapaleńcy 2023 - 3.06.2023
Zapaleńcy 2023 - 3.06.2023 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zapaleńcy 2023 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko oraz Tomaszówka.

BM, mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.