Rozrywka

 • 1 czerwca 2023
 • 23 czerwca 2023
 • wyświetleń: 5594

Wielki Pojedynek o Tytuł Super Dzieciaka!

Za nami:

Kolejna edycja pojedynku o tytuł "Super Dzieciaka" już 23 czerwca! Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 15.00 do 18.00 w czechowickim Parku Szwajcarska Dolina. To impreza w ramach autorskiego projektu Elżbiety Zarębskiej "Pociąg do Stacji Forma", nad którą patronat honorowy objął burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut. W tym roku uczestnicy będą nie tylko walczyć o tytuł i puchar, ale także o życie i zdrowie 11-letniej Emilki Radzik.

Pojedynek o Tytuł Super Dzieciaka w 2022 roku · fot. Elżbieta Zarębska


- Pobijemy zeszłoroczny rekord Czechowic-Dziedzic w skakaniu na skakance. Jeśli twoje dziecko lubi i chętnie skacze na skakance zapraszamy go do udziału w zbiorowym skakaniu o godzinie 16.45 - dzieci przychodzą z własną skakanką dostosowaną do ich wzrostu. Nagrodę w tej konkurencji stanowią atrakcyjne wakacyjne wyjazdy do parku rozrywki Mandoria, organizowane przez Klub Sportowy Strong Life - mówi Elżbieta Zarębska.

W przypadku deszczowej pogody pojedynek zostanie przeniesiony na halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 8 (ul. Targowa 6).

Przypomnijmy, co roku najmłodsi mieszkańcy naszego miasta spotykają się, aby ćwiczyć, tańczyć, gotować, pokonywać nowe wyzwania, ale przede wszystkim doskonale się bawić w gronie rówieśników. - W tym roku odjedziemy pięcioosobowym rowerem, udamy się w przejażdżkę motorem, zobaczymy pokazy zawodników akrobatyki i gimnastyki Klubu Sportowego Strong Life. Będą też pokazy baletowe Viola Dance - Studio Tańca - dodaje Zarębska.

W tegorocznej edycji zgłoszeni zawodnicy zmierzą się w pięciu konkurencjach:
 • Bob Budowniczy,
 • Mistrz Czarodziej,
 • GoJump,
 • Smakołyk,
 • Bystrzak Sokole Oko.


Podczas wydarzeniu zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych pięciu konkurencji (kategorie wiekowe) oraz jeden, który w finałowej rywalizacji zdobędzie tytuł "Super Dzieciaka 2023" oraz puchar Burmistrza miasta Mariana Błachuta.

Elżbieta Zarębska zaprasza wszystkich małych sportowców, tancerzy, strzelców, gimnastyków oraz akrobatów, czyli małych Bohaterów, którzy chcą wziąć udział w tegorocznej edycji imprezy, podczas której jej uczestnicy nie tylko będą się bawić, ale pomogą również Emilce.

Najmłodszych do udziału w imprezie będzie można zgłosić od poniedziałku, 5 maja do 19 czerwca, poprzez stronę http://www.fitness-kkg.pl lub mailowo: kwadransowy grubas@wp.pl. Można zgłaszać dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat.

Pomogą 11-letniej EmilceDzieciaki z Klubu Sportowego Strong Life, bardzo chcą pomóc swojej koleżance. Same nie mogły tego zrobić, więc poprosiły o pomoc dorosłych. Przyjaciele oraz rodzina Emilki przygotowali moc atrakcji, aby zebrać środki na leki i rehabilitację 11-latki.

Emilka choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną - jest to wada RNA NOVA2 (odwrócona ramka). Dziewczynka urodziła się jako zdrowe dziecko, dopiero w wieku 2 lat pojawiły się problemy, a jej stan zdrowia wciąż się pogarsza. Dziewczynka jest jednym z sześciu dzieci na świecie, u których zdiagnozowano tę chorobę, więc właściwa metoda leczenia, dobór podawanych leków oraz proces leczenia bywa trudny dla rodziców.

Osoby chcące wesprzeć Emilkę w jej dążeniu do zdrowia, mogą to zrobić również nie będąc na imprezie. Zbiórka na rzecz Emilki prowadzona jest tutaj.

- Kiedy tworzyłam tą imprezę miałam jeden cel - stworzyć dzieciom wspaniałą zabawę, gdzie głównym celem nie będzie zdobyta nagroda, ale satysfakcja i radość ze wszystkich pokonanych wyzwań. Moje dzieciaki pragną pomóc swojej koleżance, która nigdy nie będzie tak sprawna jak one. Przygotowały całą moc atrakcji. Zatem tegoroczna edycja "Super Dzieciaka'', poza konkurencjami dla startujących dzieci, będzie akcją charytatywną małych zawodników - podkreśla Elżbieta Zarębska, organizatorka imprezy.

Współorganizatorem wydarzenia są Gmina Czechowice-Dziedzice oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Warunki regulaminu dotyczące imprezy:
 • Wiek dziecka od 6-15 lat,
 • Zgłoszenie dokonane w terminie: 5 czerwca do 19 czerwca,
 • Dzieci zgłaszają się do biura zawodów wraz z pełnoletnim opiekunem (biuro zawodów mieścić się będzie pod wiatą grillową MOSiREK obok Aktywnej Doliny),
 • Start w imprezie jest bezpłatny. W trakcie trwania imprezy, w strefie startu przebywają tylko najmłodsi biorący udział w pojedynku.


Pojedynek o Tytuł Super Dzieciaka w 2022 roku
Pojedynek o Tytuł Super Dzieciaka w 2022 roku · fot. Elżbieta Zarębska

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.