Rozrywka

  • 15 czerwca 2023
  • 16 czerwca 2023
  • wyświetleń: 2825

W parafii św. Barbary będzie można obejrzeć film o Henryku Flame

Za nami:

W piątek, 16 czerwca o godzinie 19.00 w Auli kardynała Wyszyńskiego przy parafii Św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach wyemitowany zostanie film "Operacja Lawina". Projekcja odbędzie się w ramach projektu edukacyjnego "Śladami Bartka, Niepodległość odciśnięta w dolinach".

W parafii św. Barbary będzie  można obejrzeć film o Henryku Flame
Bartek (po lewej) oraz Pikolo · fot. sladamibartka.pl


"Śladami Bartka - Niepodległość odciśnięta w Beskidach" to projekt edukacyjno-badawczy, w którym uczestniczą najlepsi znawcy tematu. To zarówno zawodowi historycy, jak i amatorzy oraz krewni rodzin żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Głównym założeniem projektu jest nowatorskie połączenie edukacji historycznej z aktywnym wypoczynkiem turystycznym. To sposób na atrakcyjny przekaz wartości patriotycznych, chrześcijańskich i konserwatywnych z wykorzystaniem walorów turystycznych regionu i za pośrednictwem lokalnej społeczności.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o największej zbrojnej formacji podziemia narodowego, które działało na pograniczu Śląska i Małopolski po 1945 r. - Zgrupowania Oddziałów Leśnych VII Śląskiego Okręgu Narodowych Sił Zbrojnych pod dowództwem kpt. Henryka Flamego, ps. "Bartek".

Więcej informacji o projekcie można znaleźć tutaj.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Barbary" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Parafia św. Barbary

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Parafia św. Barbary" podaj