czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 stycznia 2008
  • wyświetleń: 1583

Spotkanie z Radwańską w bibliotece

24 stycznia w bibliotece w Bestwinie odbyło się spotkanie z podróżniczką Barbarą Radwańską, która swoją przygodę z poznawaniem świata rozpoczęła już w wieku 18 lat wyruszając w Himalaje.

Reklama

Spotkanie z Radwańską w bibliotece
fot. gminabestwina.info


Od tamtego czasu Pani Barbara nie traciła czasu i poznawała cały świat, głównie Amerykę Południową i Środkową: Brazylię, Peru, Chile, Boliwię, Meksyk, Kubę oraz Jamajkę. Nieznanym lądem jest dla niej już tylko Afryka i Australia. Jak sama podkreśla, żeby zobaczyć świat należy mieć tylko marzenia, pieniądze nie są już tak potrzebne.

Podczas spotkania wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć niezwykłe pamiątki i eksponaty z dalekiego świata m.in. przyrząd do łapania żon, niezwykłą szczoteczkę do zębów, instrumenty do gry, charakterystyczny beret z Cuby oraz wiele, wiele innych.

Pani Barbara z wielką pasją opowiedziała o swojej wyprawie życia jaką była podróż przeładowanym statkiem przez Amazonkę, który przybijał do kolejnych miast czy osad dając pani Barbarze możliwość poznania tamtejszej ludności, piękna przyrody... czy kulinarnych specjałów takich jak: pieczone mrówki czy ogromne larwy, które podobno smakują jak skwarki.

Podczas tej mrożącej krew w żyłach podróży pani Barbara na swojej drodze spotkała: stonogi, tarantule, krokodyle czy piranie. Można więc śmiało powiedzieć, iż poznawanie świata jest niezwykle ekscytujące, warto więc wybrać się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie by zobaczyć wystawę zdjęć i pami±tek pani Barbary.

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.