Rozrywka

 • 13 sierpnia 2023
 • 27 września 2023
 • wyświetleń: 34846

[WIDEO, FOTO] To była uczta dla oczu. Za nami 2. Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych!

Ponad 80 załóg zgłosiło się do tegorocznej edycji Czechowickiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych, który odbył się w niedzielę 24 września. Na widzów czekała dobra zabawa, uczta dla oczu i możliwość rozmowy z pasjonatami starych aut.

2. Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych - 24.09.2023 · fot. mp / czecho.pl


Podobnie, jak w ubiegłym roku, historyczne samochody można było obejrzeć na parkingu przy krytej pływalni "Wodnik". Wśród 80 załóg, które zgłosiły się na tegoroczną edycję wydarzenia, były takie perełki, jak Volkswagen Ghamman Ghia z 1964 roku, Chevrolet Corvette z 1982 roku, a także Ford Capri MK1 z 1974 roku. Furorę zrobiły samochody Cord Sportsman rocznik 1966, Austin 10/4 rocznik 1934, a także autobus Autosan H921.

W programie przewidziano rajd turystyczny według itinerera strzałkowego - start tego punktu programu możecie zobaczyć poniżej. Uczestnicy zlotu przejechali przez drogi gminy Czechowice-Dziedzice, wypełniając przy tym zadania od organizatorów.

Loading...


W niedzielę wręczono również nagrody za Rajd Turystyczny, konkursu na najlepsze przebranie z epoki pojazdu i na najładniejsze pojazdy: Puchar Burmistrza, a także najładniejszy pojazd zlotu, najładniejszy pojazd produkcji polskiej, najładniejszy pojazd produkcji zagranicznej oraz najładniejszy pojazd produkcji amerykańskiej.

Dodatkowo z okazji 50-tych urodzin FIATA 126 odbył się Puchar FIATA 126 - zarówno podczas rajdu turystycznego, jak i konkursu piękności. Podczas zlotu podziwiać było można również pojazdy biorące udział w tegorocznej Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo.Kto otrzymał poszczególne nagrody?Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic otrzymał Rafał Grzyk z Rudzicy, właściciel samochodu marki CORD SPORTSMAN model 8/10 z 1966 roku.

Burmistrz Marian Błachut oraz Rafał Krzyk z Rudzicy z Pucharem Burmistrza
Burmistrz Marian Błachut oraz Rafał Grzyk z Rudzicy z Pucharem Burmistrza · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Henryk Mirowski, właściciel Mercedesa z 1962 roku model W 120 typ 180, został uhonorowany pamiątkowym kubkiem tegorocznego zlotu w kategorii Najlepszy Strój.

Organizatorzy zlotu wręczyli nagrody w następujących kategoriach:

Rajd Turystyczny wg. itinerera strzałkowego

 • Wojciech Guz VW Scirocco mk2
 • Bartosz Leśny Fiat 126p
 • Paweł Hałas Polonez Caro


Puchar Fiata 126 w rajdzie turystycznym

Bartosz Leśny Fiat 126p

Najładniejszy pojazd

 • Katarzyna Wielembore Austin 10/4
 • Krzysztof Kawulok Opel GT
 • Marian Studnic Citroen


Najładniejszy pojazd produkcji amerykańskiej

 • Golec Grzegorz Chevrolet Corvette C3


Najładniejszy pojazd produkcji zagranicznej

 • Krzysztof Janik Skoda Octavia


Najładniejszy pojazd produkcji polskiej

 • Jerzy Batycki Syrena 105


 • Najładniejszy pojazd - Puchar fiata 126


 • Natalia Pocian Fiat 126 el.


Organizatorem zlotu byli Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie oraz Śląska Rodzina Syren, których imprezy motoryzacyjne goszczą w Czechowicach-Dziedzicach kolejny już raz. W minionych latach mieszkańcy regionu mogli podziwiać pojazdy zabytkowe podczas pierwszej edycji czechowickiego zlotu, a także piękne Syrenki, Dacie, poczciwe Maluchy, Duże Fiaty i inne zabytki pod salonem BHP Safety First (przy DK-1) podczas Śląskiego zlotu Syren oraz Zlotu samochodów z lat 70 (i nie tylko).

Wydarzenie swoim patronatem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.