Rozrywka

  • 18 listopada 2023
  • 21 listopada 2023
  • wyświetleń: 5914

Akcja tego kryminału dzieje się między innymi w Czechowicach-Dziedzicach. Posłuchaj audiobooka!

W październiku do sprzedaży trafiła kolejna książka bielskiej autorki kryminałów Hanny Greń. Akcja kryminału "Pięć i pół śmierci" - bo o nim mowa - dzieje się między innymi w Czechowicach-Dziedzicach. Posłuchajcie fragmentu audiobooka opublikowanego przez publio.pl!

Akcja tego kryminału dzieje się między innymi w Czechowicach-Dziedzicach. Posłuchaj audiobooka!
Akcja tego kryminału dzieje się między innymi w Czechowicach-Dziedzicach. Posłuchaj audiobooka! · fot. Facebook / Czwarta Strona Kryminału


"Pięć i pół śmierci" to kolejny kryminał Hanny Greń - autorki z Bielska-Białej znanej m.in. ze znakomitego cyklu "W Trójkącie Beskidzkim". Komisarz Izabela Reglińska i podkomisarz Wiktor Duranowicz mają do rozwiązania sprawę dwóch zagadkowych zabójstw.

Nic nie wskazuje na to, by łączył je jakiś wspólny motyw. Kiedy dochodzenie wpada w martwą strefę, policjanci odkrywają, że w tle zbrodni kryje się pewna mroczna tajemnica. Rozdzielone w dzieciństwie siostry, Zyta i Julitta, które po latach odnajdują się przypadkiem, mają klucz do rozwiązania tej zagadki. Czy policjanci zdołają odkryć prawdę o pięciu i pół śmierciach?


Upozorowane samobójstwo młodego mężczyzny. Morderstwo nastolatka, którego ciało znaleziono w domku na działce .Nie wydaje się, żeby te sprawy były powiązane. Ofiary się nie znały i nic nie wiadomo o tym, by cokolwiek je łączyło. Inny jest też modus operandi mordercy.

Komisarz Izabela Reglińska i podkomisarz Wiktor Duranowicz to wprawdzie doświadczeni policjanci, ale dochodzenia nie należą do łatwych. Na dodatek ktoś nieustannie podważa ich kompetencje.

Tymczasem po latach przypadkiem odnajdują się rozdzielone w dzieciństwie siostry. Już przy pierwszym spotkaniu okazuje się, że Zyta i Julitta zbyt się różnią, by znaleźć wspólny język. Co więcej, przebojowa Julitta chce wykorzystać introwertyczną siostrę do realizacji perfidnego planu.

Gdy namiętność oślepia, zazdrość bierze górę, a władza wymyka się z rąk, mogą wydarzyć się rzeczy przerażające...

{powyższy opis pochodzi od wydawcy książki "Pięć i pół śmierci")

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.