Rozrywka

  • 23 listopada 2023
  • wyświetleń: 8766

Darmowa woda dla każdego! Petycja Fundacji Czechowic-Dziedzic

Materiał partnera:

Fundacja Czechowic-Dziedzic złożyła petycję do Rady Miejskiej oraz Burmistrza Czechowic-Dziedzic w sprawie zainstalowania w parkach miejskich oraz centralnych miejscach, takich jak dworzec kolejowy i rynek, poideł: "darmowych miejskich źródeł wody pitnej dla każdego potrzebującego się nawodnić".

Darmowe miejskie źródło wody pitnej · fot. Prywatne / Fundacja Czechowic-Dziedzic


Proponowany projekt jest bardzo ważny biorąc pod uwagę wiele aspektów tego potrzebnego rozwiązania. Coraz więcej miast w Polsce montuje tego typu instalacje, które od wielu lat są standardem w Unii Europejskiej.

Osoby przebywające w przestrzeni publicznej nie zawsze mają możliwość nawodnić się w danym momencie.
Ten dostęp jest szczególnie istotny m.in. dla osób bezdomnych, dzieci przebywających na parkowych placach oraz seniorów.

"Darmowe poidła miejskie" powinny stać się powszechne w przestrzeni publicznej nie tylko w Czechowicach-Dziedzicach, ponieważ każdy człowiek powinien mieć prawo do darmowego źródła wody w ogólnie dostępnych miejscach, tak samo jak i powietrza, o czym stanowią ogólne prawa człowieka.

Obserwujemy coraz częściej trend wystawiania na zewnątrz przed budynkami w miastach, głównie latem, misek z wodą dla zwierząt oraz instalowanie stałych poidełek dla owadów czy ptaków, co jest bardzo cenne, ale przy tym nie możemy zapominać o nas samych.

Prawidłowe nawodnienie organizmu to jeden z podstawowych elementów właściwego funkcjonowania w każdym wieku i w każdej sytuacji. Ten podstawowy element funkcjonowania powinien stać się przy tej okazji tematem edukacyjnym podnoszącym świadomość społeczną w zakresie dobrych praktyk w życiu codziennym dla naszego zdrowia.   

Działania pro bono podejmowane przez Fundację Czechowic-Dziedzic mają na celu m. in. poprawę jakości życia mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Wierzymy, że przy dobrej woli urzędników miejskich projekty Fundacji Czechowic-Dziedzic bedą wdrażane i przyczynią się do pozytywnych zmian. 

Zapraszamy do zaobserwowania nas na Facebooku: https://m.facebook.com/people/Fundacja-Czechowic-Dziedzic/100092653143131/


Petycja nr. 9/ 23.11./23 r.

Fundacja Czechowic-Dziedzic
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 125
Biuro Fundacji:
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Wąska 2A - Mały Ratusz
Adres do korespondencji: fundacjaczechowicdziedzic@gmail.com

Do:
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1 43-502
Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach,
Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.


Fundacja Czechowic-Dziedzic składa petycję dotyczącą zainstalowania w parkach miejskich oraz centralnych miejscach takich jak dworzec kolejowy i rynek poideł - "darmowych miejskich źródeł wody pitnej dla każdego potrzebującego się nawodnić".

Fundacja Czechowic-Dziedzic uważa, że proponowany projekt dla mieszkańców jest bardzo ważny, biorąc pod uwagę wiele aspektów tego rozwiązania.

Coraz więcej miast w Polsce montuje tego typu instalacje, które od wielu lat już są standardem w Unii Europejskiej. Osoby przebywające w przestrzeni publicznej nie zawsze mają możliwość się nawodnić w danym momencie z różnych powodów.

Ten dostęp jest szczególnie istotny m. in. dla osób bezdomnych, dzieci przebywających na parkowych placach, oraz seniorów. Każdy człowiek ma prawo do darmowego źródła wody, w ogólnie dostępnych miejscach tak samo jak i powietrza o czym stanowią ogólne prawa człowieka.

Obserwujemy coraz częściej trend wystawiania na zewnątrz przed budynkami w miastach, głównie latem misek z wodą dla zwierząt oraz instalowanie stałych poidełek dla owadów czy ptaków co jest bardzo cenne ale przy tym nie możemy zapominać o nas samych.

Właściwe nawodnienie organizmu to jeden z podstawowych elementów prawidłowego funkcjonowania w każdym wieku i każdej sytuacji. Ten element edukacyjny powinien się wpisać w przestrzeń miejską przy okazji realizacji proponowanego projektu opisanego w tym dokumencie.  

Petycja powinna zostać rozpatrzona w trybie normatywnym.

Fundacja Czechowic-Dziedzic
Prezes zarządu
Piotr LotFundacja Czechowic-Dziedzic

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 125Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fundacja Czechowic-Dziedzic" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Fundacja Czechowic-Dziedzic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Fundacja Czechowic-Dziedzic" podaj