czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 23 lutego 2008
  • wyświetleń: 6363

Poznaj tajemnicę rapera ''Białego''

Czechowicki raper nie poddaje się w dążeniu do celu. Nadal możemy o nim słyszeć wiele pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Obecnie Sebastian Białek „Biały” zajmuje się kontynuacją swojego „Spontan Tour” i nagrywaniem nowego materiału.

Nasz młody artysta obecnie odbywa „Spontan Tour”. To trasa koncertowa, podczas której odwiedza kluby, dyskoteki, szkoły, gdzie prezentuje swoją twórczość i umiejętności większej publice. Trasa ta rozpoczęła się w zeszłym roku od występu podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czechowicach-Dziedzicach. „Biały” promował wtedy utwory ze swojej drugiej płyty „Patent spontan”.

Odwiedził także niejednokrotnie „Stolarnię”. Jeden z koncertów w tym klubie był autoryzowany, natomiast drugi był już występem gościnnym. Podczas trzecich odwiedzin stoczył bitwę freestaly’ową z czechowicką 9-osobową grupą PDZ, którą wygrał. Bitwy na słowa, także zwycięskie, stoczył m.in. z Ruflem oraz z Gandim i Byliim w „Alchemii Smaków”, gdzie także często gości i popisuje się swoimi rymami. Raper podgrzał również temperaturę w „Vegas”, gdzie młodzież mogła wpaść w trans hip-hopowego stylu.

Sebastian Białek nie zapomniał także o swoich dawnych miejscach koncertowania. Dlatego odwiedził swoje Gimnazjum nr 2 i zaprezentował tam kilka kawałków. Występował również w Wilamowicach, lecz, jak sam uważa, najlepiej gra mu się w Czechowicach-Dziedzicach.

– Sądzę, mimo wszystko, że w mieście takim, jakim są Czechowice, moja muzyka najbardziej mnie odzwierciedla. Chociaż nie słynę tutaj ze zbyt dobrej opinii. Nie wiem, czy chodzi o samą muzykę, czy o coś innego. Nie biorę odpowiedzialności za to, kto mnie słucha, mogą to być osoby starsze lub też młodsze, grunt, aby umieli pojąć moje przesłanie – mówi Sebastian.

Sebastian ma w swoim dorobku dwie płyty: „Biały atak” oraz „Patent spontan”. W tym roku ma zamiar wydać kolejny zbiór swoich rymowych debiutów pod tytułem P.L.A.N. „B” Mixtape. Odnosi się on głównie do planów na przyszłość związanych z postacią „Białego”. – „Mixtape” będzie dosadnym podsumowaniem moich trzech lat pracy. Z wydaniem wiąże się pewna niespodzianka, ale o tym będzie można się przekonać już w tym roku, w okresie letnim – wyjaśnia. Tytuł P.L.A.N „B” ma swoiste znaczenie. Jak tłumaczy raper: „P” – oznacza profesjonalny perfekt, „L” – luksusowy longplay, „A” – aksamitny awans, „N” – niecenzuralny narcyzm, „B” – biologiczny „Biały”.

Sebastianowi w artystycznej drodze pomaga wielu ludzi, są to przede wszystkim: Jarek Skowroński – człowiek od strony internetowej „Białego” (www.patent.art.pl), na której można zobaczyć najnowszy klip pt. „Nygazzz” promujący „Mixtape”, Sylwester Miltch „DJ Taurus” – prowadzący imprezy z „Białym”, Mariusz Knap (użycza sprzętu do robienia teledysków), Monika Laszczak (przyjaciółka „od przewozu sprzętu”), M.W. Raper, który umożliwia mu nagrywanie, Krzysztof Zarębski oraz Wojtek „WUWU” (użyczali samochodów do klipów), Michał Przewoźnik (pożycza kamerę do kręcenia teledysków).

Nie pozostaje nic innego, jak dalsze obserwowanie poczynań Sebastiana. Dla jednych jego twórczość nie ma żadnych wartości i nie potrafią wynieść z jego muzyki niczego pozytywnego. Ale inni dobrze się bawią podczas jego koncertów i czekają na kolejne rymy. Jak stwierdził sam Sebastian, wszystko zależy od naszego gustu.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.