Rozrywka

  • 14 kwietnia 2024
  • 12 maja 2024
  • wyświetleń: 6210

[FOTO] Jubileuszowe XX Artystyczne Spotkania Przedszkolaków w Miejskim Domu Kultury

W piątek 10 maja w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się 20. jubileuszowe Artystyczne Spotkania Przedszkolaków. Wzięli w nich udział dzieci z 19 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy, czyli 521 najmłodszych.

XX Artystyczne Spotkania Przedszkolaków - 10.05.2024 · fot. mp / czecho.pl


Spotkania odbywają się tradycyjnie w maju już od roku 2002 (z przerwą w 2020, 2021 i 2022 roku z powodu pandemii). Od pierwszej do dziewiętnastej edycji wystąpiło w nich około 10250 przedszkolaków, a włączając tegorocznych uczestników będzie ich około 10770.

Dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są one miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek i rytmiczek, które ciekawie potrafią wykorzystać doświadczenia zdobyte na różnych formach doskonalenia zawodowego.

Dla dzieci oprócz radości występowania na scenie liczy się też nagroda. Spotkania nie są konkursem, małe dziecko tańczy, śpiewa, recytuje najlepiej jak umie, a ostateczny efekt nie zależy tylko od niego, lecz od warunków jakie ma placówka. Wszystkie dzieci angażują się jednakowo, muszą więc dostać jednakowe nagrody, z których będą mogły korzystać wspólnie w przedszkolu.

Nagrody te, w formie pomocy dydaktycznych, zabawek odpowiedniej jakości, książek czy instrumentów muzycznych wzbogacają bazę wszystkich placówek, co uatrakcyjnia zajęcia i pobyt dziecka w przedszkolu. Dzieci otrzymują też pamiątkowe dyplomy dla każdej placówki.

Od 2007 roku Spotkania Artystyczne Przedszkolaków objęte są patronatem burmistrza Czechowic-Dziedzic, który zawiera ufundowanie nagród rzeczowych i dowóz dzieci autobusami.

W tym roku, z okazji XX jubileuszu, dzieci dostały również dodatkowo pamiątkowe statuetki ufundowane przez burmistrza Mariana Błachuta.

- "Dobrym duchem" Spotkań jest zaprzyjaźniona pani Grażyna Krzanowska, kompozytor i wykładowca w bielskiej Szkole Muzycznej i twórca Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach, która skomponowała dla nas muzyczną wizytówkę imprezy, czyli "Sygnał Przedszkolaków", towarzyszący nam podczas występów już od 2004 roku. Za to bardzo jej dziękujemy - mówi Urszula Siudak.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a patronat artystyczny - pani Grażyna Krzanowska. Patronami medialnymi są portal czecho.pl oraz Radio Bielsko.

Partnerzy: Sklep KSEROTEKA Czechowice-Dziedzice ul. Kolejowa 27 (drukowanie programów Spotkań w dużym formacie). MDK użycza nieodpłatnie sali widowiskowej oraz zapewnia obsługę techniczną, plastyczną (plakat, drukowanie zaproszeń, programów, dyplomów), zakup nagród, zamawianie autobusów i wszelką inną pomoc.

Spotkania Artystyczne Przedszkolaków doczekały się stałej ekspozycji zdjęć w antyramie na jednej ze ścian wewnątrz Miejskiego Domu Kultury (obok wejścia do sekretariatu). Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj