Rozrywka

 • 17 kwietnia 2024
 • 18 kwietnia 2024
 • wyświetleń: 2146

[FOTO] Za nami Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy"

W czwartek 11 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Jana Brzechwy w Czechowicach - Dziedzicach odbył się, organizowany cyklicznie, Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy". Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy" - 11.04.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I - III. W konkursowych zmaganiach wzięło udział osiem szkół z naszej gminy, reprezentowanych przez trzyosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu wykazali się wiedzą obejmującą zasady świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas drogi do szkoły i do domu, umiejętnego korzystania ze środków komunikacji miejskiej, bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się podczas zajęć szkolnych i na przerwach, ograniczonego zaufania do nieznajomych, rozsądnego korzystania z urządzeń technicznych, internetu, zachowania bezpieczeństwa w domu i wiele, wiele innyc

Lista zwycięzcówKlasy I

 1. Stanisław Bandel- SP Zabrzeg
 2. Krzysztof Polak - SP nr 7 Czechowice-Dziedzice
 3. Pola Michura - SP nr 8 Czechowice-Dziedzice


Klasy II

 1. Magdalena Kieczka - SP nr 2 Ligota
 2. Tymoteusz Klimek - SP nr 3 Czechowice-Dziedzice
 3. Liliana Matl - SP nr 7 Czechowice-Dziedzice


Klasy III

 1. Karol Mrzyk - ZSP nr 1 Czechowice-Dziedzice
 2. Liliana Koperska - SP nr 2 Czechowice-Dziedzice
 3. Kornel Szkorupa - ZSP Bronów


Zwycięzcy otrzymali nagrody, które w ramach patronatu ufundował burmistrz miasta - gry planszowe.

Po zakończeniu zmagań konkursowych dzieci wzięły udział w warsztatach o tematyce "Bezpieczni w domu, szkole, na ulicy" prowadzonych przez policjantów czechowickiego Komisariatu Policji. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały przedstawicieli prawa, zarzuciły ich mnóstwem pytań, na które goście cierpliwie odpowiadali. Następnie cała grupa obejrzała samochód policyjny oraz jego wyposażenie.

- Mamy nadzieję, że organizowany przez nas konkurs przyczyni się do propagowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród naszych dzieci - podkreślają organizatorki konkursu Katarzyna Sosna i Katarzyna Kumor

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.