czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 12 marca 2008
  • wyświetleń: 1000

Konkurs ''Słońce, słońce, życie''

Tegoroczne eliminacje powiatowe X Rejonowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”.29 lutego w Centrum Wychowania Estetycznego im. Wiktorii Kubisz w Bielsku–Białej uroczyście otworzył wicestarosta bielski Mirosław Szemla i wizytator z delegatury bielskiej Kuratorium Oświaty Andrzej Mróz. Jak zwykle niezwykle serdecznie gości i uczestników wraz z opiekunami przywitała dyrektor Centrum Halina Kubisz-Muła.

Reklama

W imprezie udział wzięło 38 recytatorów ze szkół i placówek oświatowych powiatu bielskiego. Konkurs recytatorski przeprowadzono w trzech kategoriach: kategoria klas I – III, kategoria klas IV – VI i kategoria gimnazjalistów. Komisja oceniająca w składzie Lucyna Kozień –dyrektor Teatru Lalek „Banialuka”, Ewa Walesiak - aktorka, Włodzimierz Pohl –aktor i Urszula Godlewska – sekretarz komisji w kategorii klas I – III pierwsze miejsce przyznała Michałowi Stankiewicz z ZSPiG, drugie miejsce Aleksandrze Zątek z ZSP w Mesznej oraz dwa równorzędne trzecie miejsca Patrykowi Machej i Julii Matejko.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce przyznano Dominice Żeleźnickiej z SP w Czańcu, II miejsce Katarzynie Kwiatkowskiej z ZSPiG nr 3 w Rybarzowicach, a III Marcinowi Zarychcie z SP nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach. Wyróżniono Katarzynę Kwaśny z ZSP w Jasienicy, Annę Skuza z SP nr 1 w Jaworzu i Marlenę Rożek z SP nr 2 w Czechowicach – Dziedzicach. W kategorii gimnazjów miejsc nie przyznano, tylko wyróżniono Joannę Bojczuk z ZSO w Buczkowicach, która wzięła udział w turnieju „wywiedzione ze słowa”.

Nagrody książkowe dla uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej. 14 marca w sali lustrzanej Centrum Wychowania Estetycznego im. W.Kubisz odbędzie się X Rejonowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce, życie”.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.