Rozrywka

  • 27 maja 2024
  • wyświetleń: 1288

LOTTO SuperLiga 2024 powraca! Pierwszy mecz już 9 czerwca!

Materiał partnera:

Już 9 czerwca zainagurowany zostanie 3 sezon LOTTO Superlgi! W tym roku organizatorzy wprowadzili wiele zmian i nowości. Dwukrotny Mistrz Polski - Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała, swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe przeciwko BAZALT ZTT Złotoryja!

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała
LOTTO SuperLiga 2024 powraca! Pierwszy mecz już 9 czerwca!


W sezonie 2024 w rozgrywkach weźmie udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Obrońcy tytułu trafili do grupy A, w której zagrają z drużynami ze Złotoryji, Zielonej Góry, Łodzi oraz Poznania. Runda zasadnicza obejmuje 5 kolejek, co oznacza, że w tegorocznym sezonie każda drużyna rozegra 4 spotkania fazy grupowej. Zwycięzcy grup awansują do turnieju finałowego FINAL FOUR, a drużyny z miejsc 2-3 zagrają w fazie „play-off” z ekipami z drugiej grupy o pozostałe dwa bilety do finału.

Zmienia się również formuła rozgrywek. W tym roku spotkania między drużynami będą rozgrywane do trzech wygranych pojedynków, a więc podczas jednego dnia meczowego odbędzie się maksymalnie 5 meczów. Rozgrywane będą dwa mecze singlowe (męski i żeński), dwa mecze deblowe (męski i żeński), a przy wyniku 2:2 - mecz mikstowy będzie decydujący. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na jednym korcie.

Jeśli chodzi o skład aktualnych Mistrzów Polski, to w stosunku do poprzednich sezonów, włodarze klubu, dokonali kilku kosmetycznych zmian.

Oczywiście nie zabraknie filarów drużyny z Katarzyną Kawą oraz Mają Chwalińską na czele. Ponadto wystąpią ,,weterani’’ bielskiej drużyny Słowacy Jozef Kovalik oraz Viktoria Hruncakova, a także znany kibicom tenisa na całym świecie Jiri Vesely.

Dodatkowo Bielszczanie wzmocnili swój skład o Polaków, w tym roku w barwach BKT wystąpi niezwykle doświadczona Marta Leśniak oraz Paweł Juszczak.

Terminarz rozgrywek:
  • 9 czerwca BAZALT ZTT Złotoryja - BKT Advantage,
  • 16 czerwca BKT Advantage - KT Royal Zielona Góra,
  • 30 czerwca PTP Łódź - BKT Advantage,
  • 28 lipca BKT Advantage - WKS Grunwald Poznań.


Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania zespołowi BKT Advantage!

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała

43-346 Bielsko-Biała
ul. Ceramiczna 20

tel. (33) 810-30-55
kom. 792707074
kom. 501307154Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Advantage

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj