Rozrywka

  • 26 czerwca 2024
  • 30 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1739

Sukces uczennic z SP nr 2 w Ligocie. Mają tytuł Mistrza Polski w konkursie Wielka Liga Czytelników

Drużyna uczennic w składzie Lilianna Budny (z klasy 3b) i Zuzanna Budny (z klasy 2) z ligockiej Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, który odbył się w maju. Dziewczęta zajęły 1. miejsce oraz uzyskały tytuł Mistrza Polski!

Sukces uczennic z SP nr 2 w Ligocie. Mają tytuł Mistrza Polski w konkursie Wielka Liga Czytelników"
Sukces uczennic z SP nr 2 w Ligocie. Mają tytuł Mistrza Polski w konkursie Wielka Liga Czytelników" · fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie


W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Jego celem było wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie promowanie czytelnictwa i kreowanie mody na czytanie.

Konkurs dzielił się na trzy etapy: szkolny (zdobywanie sprawności po przeczytaniu pięciu książek), test kwalifikacyjny z treści kolejnej książki oraz finał ogólnopolski.

Do etapu trzeciego przeszły osoby, które uzyskały najwięcej punktów z testu kwalifikacyjnego. Odtąd uczennice reprezentowały szkołę jako drużyna. Musiały przeczytać kolejną książkę i dokładnie zapamiętać wszystkie informacje. Finał odbył się online w SP nr 2 w Ligocie, a test składał się ze 150 szczegółowych pytań.

Lilianna i Zuzanna znalazły się w gronie uczniów, którzy zdobyli 1. miejsce oraz zaszczytny tytuł Mistrza Polski!

- Czytanie książek to wspaniała, efektywna i na dodatek bezpłatna metoda rozwoju, a chwile spędzane z rodzicami na czytaniu i dyskusji o treści książki znakomicie wpływają na relacje rodzinne. W tym konkursie sukcesem jest przede wszystkim systematyczne czytanie - podkreśla Małgorzata Mola ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie.

mp / czecho.pl

źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.