Rozrywka

  • 30 czerwca 2024
  • 4 lipca 2024
  • wyświetleń: 5839

Sukces czechowiczanki na festiwalu w Koszalinie. Otrzymała nagrodę za film krótkometrażowy

Pochodząca z Czechowic-Dziedzic Anna Wowra otrzymała nagrodę JANTAR 2024 za krótkometrażowy film fabularny "Jsme v tom Spolu" ("Na zawsze razem"). Wyróżnienie czechowiczanka otrzymała na 43. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film".

Anna Wowra podczas gali 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" · fot. Borys Skrzyński / Facebook / Festiwal Młodzi i Film


O czym opowiada film? - Viki, Sara i Kiki, nierozłączne od dzieciństwa, zawsze marzyły o opuszczeniu swojego zaściankowego miasteczka. Teraz jedna z nich dostanie szansę, przechodząc do kolejnego etapu przesłuchań w modelingu. Pozostałe dwie przyjaciółki z pewnością jej tego nie wybaczą. Film jest kroniką ich ostatniego wspólnego dnia - czytamy w jego opisie.Pochodząca z Czechowic-Dziedzic Anna Wowra otrzymała nagrodę JANTAR 2024 "za empatyczne, ale i bezlitosne spojrzenie w serca swoich młodych bohaterek. Zasurowość, wdzięk i bezpretensjonalność w opowiadaniu o dziewczyńskiej przyjaźni. Za piękny, spełniony film".

Anna Wowra to absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach, a także III Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej. Obecnie studiuje reżyserię filmową na Wydziale Filmu i Telewizji Akademii Sztuk Muzycznych w Pradze.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.