Rozrywka

  • 9 lipca 2024
  • 22 lipca 2024
  • wyświetleń: 3137

"Sercem i Szkiełkiem". Autorska wystawa fotografii Piotra Kuboszka w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Od 12 do 31 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach otwarcia książnicy można obejrzeć autorską wystawę fotografii Piotra Kuboszka "Sercem i Szkiełkiem". Jej wernisaż odbył się w piątek 12 lipca o godzinie 17.00

Jedna z fotografii, którą bę∂zie można obejrzeć na wystawie
Jedna z fotografii, którą bę∂zie można obejrzeć na wystawie · fot. Piotr Kuboszek


Piotr Kuboszek, rodowity czechowiczanin, społecznik i miłośnik Czechowic Górnych, autor przewodnika "Pieszo i rowerem po Czechowicach Górnych". Mimo, że z wykształcenia jest konsultantem IT, jak sam podkreśla, aparat jest przedłużeniem jego serca. Pierwszą lustrzankę, aparat "Zenit-E" otrzymał w wieku 8 lat jako prezent pierwszokomunijny. Od tego momentu nie rozstaje się z aparatem.

W czasach licealnych uczestniczył w zajęciach kółka fotograficznego, rejestrując na kliszy wydarzenia, a następnie korzystając ze szkolnej jak i własnej ciemni wywoływał efekty swoich prac. Obecnie jest jednym z administratorów facebook’owej grupy pasjonatów FotoGrupa 2B, zrzeszającej fotografów, modelki, wizażystki oraz inne osoby związane z szeroko rozumianą fotografią w Bielsku-Białej i okolicach.

Piotr Kuboszek jest również inicjatorem warsztatów dla dzieci z czechowickiego Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie (Dom Dziecka), zrealizowanych przez Fotogrupę 2B w listopadzie 2022 roku. Kontynuacją jego współpracy z dziećmi były półroczne, cotygodniowe warsztaty fotograficzne zorganizowane w OPDiR. Pasja fotograficzna i chęć niesienia pomocy innym znalazły odzwierciedlenie w podjętych i zakończonych dyplomem studiach "Fotografia w Psychoterapii 
i Rozwoju Osobistym" na Akademii Górnośląskiej.

Celem wystawy fotograficznej "Sercem i Szkiełkiem" jest nie tylko podsumowanie dotychczasowej działalności fotograficznej Piotra Kuboszka. Jest to także zachęta dla młodszych i starszych mieszkańców Czechowic-Dziedzic do sięgnięcia po aparat i spojrzenie na otaczający świat z uważnością. Marzeniem autora wystawy jest stworzenie, przy udziale instytucji działających w Czechowicach-Dziedzicach, "Stacji Fotografia", gdzie mogłyby być prowadzone warsztaty fotograficzne, zabawy z fotografią dla najmłodszych, wystawy prac uczestników tych zajęć, jak również zajęcia fototerapeutyczne.

Sama wystawa składa się z dwóch obszarów: portret oraz świat wokół nas. Portrety, które są ulubioną formą fotografii autora, pozwalają zobaczyć w twarzach, oczach i otaczającym środowisku pełne spektrum emocji, które wydobywają się w relacji modelka/model-fotograf. Warto w tym miejscu dodać, że zdjęcia portretowe były wielokrotnie publikowane 
w kolejnych wydaniach międzynarodowego magazynu Prestige Models Magazine. W drugiej części wystawy można zobaczyć znane miejsca z Czechowic-Dziedzic i sąsiedztwa, a także 
z podróży po Europie. Jest również miejsce dla zdjęć wymagających bliskości i skupienia się na detalach, ale również wykonanych "z przymrużeniem oka".

Wystawę swym patronatem objęły następujące instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna 
w Czechowicach-Dziedzicach, Izba Regionalna Czechowice-Dziedzice, Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, SKOK Szopienice oddział Czechowice-Dziedzice, Przestrzeń Kreatywna K6, Centrum Handlowe Stara Kablownia.

"Sercem i Szkiełkiem". Autorska wystawa fotografii Piotra Kuboszka w Miejskiej Bibliotece Publicznej
fot. Materiały prasowe

mp / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj