Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 4 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 2120

W Świcie oferty szkół wyższych

4 kwietnia w godzinach od 8 do 14 w holu kina „Świt” odbędzie się wystawa ofert edukacyjnych szkół wyższych z terenu całego kraju. Wystawę organizuje czechowicki kronikarz Dariusz Srogosz i Miejski Dom Kultury.

Wywiedzione ze słowa w Czechowicach


Każdy chętny otrzyma do wglądu informatory ok. stu szkół, m.in. z Koszalina, Gdańska, Gdyni, Olsztyna, Białegostoku, Szczecina, Bydgoszczy, Włocławka, Wałcza, Skierniewic, Łodzi, Warszawy, Lublina, Kielc, Poznania, Częstochowy, Jarosławia, Chrzanowa, Wrocławia, Opola, Rudy Śląskiej, Gliwic, Wałbrzycha, Sandomierza, Rzeszowa, Katowic i Bielska-Białej. Co ciekawe, zaprezentują się nie tylko popularne placówki, ale również uczelnie o profilu artystycznym czy wojskowym.

Ponadto w targach ofert wezmą udział przedstawiciele kilku uczelni wyższych, więc będzie okazja do rozmów na studenckie tematy w cztery oczy. Zaplanowano też pokazy filmowe, wystawę folderów promocyjnych miast i map ośrodków akademickich, a także wystawę uczelnianych pism studenckich i publikacji.

Edukacyjna impreza umożliwi też sięgnięcie po aktualne informacje z poszczególnych uczelni, wykazy przedmiotów potrzebnych do dostania się na daną uczelnię i wykazy przedmiotów na danych kierunkach, opisy sylwetek absolwentów i informacje na temat życia studenckiego. Będzie też okazja, by zapoznać się z uczelnianymi kwestionariuszami przyjęć.

– Do przyjścia do „Świtu” zapraszam nie tylko maturzystów, ale i uczniów młodszych klas ponadgimnazjalnych, gimnazjalistów i osoby dorosłe – mówi Dariusz Srogosz. – Chcę pomóc w wyborze kierunków studiów, bo młodzież często nie wie, na jakich warunkach odbywają się przyjęcia do uczelni, jak wygląda proces studiowania, jaką pracę można zdobyć po zakończeniu nauki. Trzeba znać wymagania uczelni, aby nie zostać później czymś zaskoczonym – tłumaczy organizator.

Wystawa ofert edukacyjnych być może stanie się imprezą cykliczną, stale poszerzającą swoją formułę. Wystawa kwietniowa nie będzie jednak premierowa. Już w zeszłym roku została bowiem zorganizowana, na mniejszą skalę, w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.