czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 maja 2008
  • wyświetleń: 1010

Filmowy wiosenny powiew w Świcie

Tegoroczny 16. Tydzień Filmu Polskiego Filmowe Polonica był okazją do prezentacji 13 tytułów, w tym większość to pokazy przedpremierowe i premierowe.

Reklama

Pokazom jak zwykle towarzyszyły spotkania i dyskusje z reżyserami oraz aktorami młodego pokolenia. Takie spotkania są dobrą okazją do weryfikacji wiedzy o naszej kinematografii, jej plusach i minusach. Zdaniem większości widzów, uczestników spotkań, jest lepiej, widać, że powołanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, do którego przedstawiciele środowiska filmowego mają wiele zastrzeżeń, także ich zdaniem jednak wpłynęło na poprawę kondycji kinematografii.

Właściciele kin promują ambitne filmy krajowe i europejskie, mogą bowiem liczyć na wsparcie finansowe swoich projektów, pod warunkiem wszak, że zostaną one pozytywnie ocenione przez ekspertów PISFU. Tak właśnie dzieje się w przypadku kina Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

Takie projekty jak DKF Puls, cykliczne imprezy, jak np. Festiwal Dobrych Filmów czy Tydzień Filmu Polskiego zyskują uznanie w Warszawie. Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic i pobliskich miejscowości nie muszą jechać do Gdyni, aby obejrzeć najciekawsze filmy ostatnich miesięcy.

- Szesnastą edycję Tygodnia Filmu Polskiego obejrzało w kinie Świt około 1200 widzów - mówi Józef Grabowski, autor programów Filmowe Polonica.

Festiwalowa publiczność, wypełniając ankiety, wybrała najlepsze filmy. Nagroda publiczności przypadła filmowi "Wszystko będzie dobrze", który o wlos pokonał "Rezerwat" i "Pora umierać".

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.