Rozrywka

  • 20 maja 2008
  • wyświetleń: 1229

Wystawa malarska Rozalii Szypuła

W „Galerii na prowincji” mieszczącej się w budynku Muzeum Regionalnego im. Ks. Zygmunta Bubaka w Bestwinie rozpoczęła się dzisiaj wystawa malarska artystki ludowej Rozalii Szypuła – „Obrazy na szkle malowane”.

Wystawa już pierwszego dnia wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Twórczość pani Rozalii jest już prawie niespotykaną w dzisiejszych czasach. A każdy, kto kontynuuje to niezwykle trudne dzieło wzbudza duże zainteresowanie – tak jak choćby uczennica pani Rozalii – Olga Tomanek. Prezentowane prace nawiązują do tematyki religijnej oraz obyczajowej – przedstawiając tradycje i ludowe zwyczaje. Fakt, iż obrazy są malowane bezpośrednio na szkle sprawia, iż kolory są niezwykle żywe i barwne, dając tym samym niezapomniane odczucia. Koneserów sztuki z pewnością zainteresuje warstwowa technika wykonania owych obrazów, która tak znacząco odbiega od tradycyjnych technik.

Przy okazji odwiedzenia „galerii na prowincji” wielu gości skorzystało z możliwości zwiedzenia muzeum. Było to niezwykle interesujące wydarzenie szczególnie dla najmłodszych gości, którzy mogli „wyruszyć w podróż” bestwińskim gościńcem przepiekaną kolasą wyjazdową. Po zakończeniu podróży myśląc już pewnie o strawie zainteresowani poznawali tradycyjne techniki mielenia ziarna czy wypieku chleba.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia „Galerii na prowincji” oraz Muzeum Regionalnego w Bestwinie.

Obecna wystawa malarska czynna będzie do 22 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.