Reklama

Rozrywka

  • 26 maja 2008
  • wyświetleń: 768

Spotkanie z folklorem w Bestwinie

24 maja na terenach rekreacyjnych w Bestwinie odbyła się kolejna edycja Bestwińskich Spotkań Folklorystycznych. W tym roku impreza ta połączona została z okręgowym świętem ludowym.

Tak jak co roku, tak i tym razem nie zabrakło wyśmienitych gości. W tym roku dla publiczności wystąpił: Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Gminy Bestwina, Zespół Regionalny „Klimczok” ze Szczyrku, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Koniaków” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Sari” z Żor. Zespoły zaprezentowały różnorodny repertuar taneczno-muzyczny, który pozwolił poznać folklor poszczególnych regionów naszego kraju.

Na koniec do tańca i wspólnego śpiewania porwał wszystkich występ Kapeli Bawarskiej, grającej ludowe utwory w stylu bawarskim oraz piosenki stylizowane na folklor "górali alpejskich". Wesoły nastrój jaki wprowadziła swoim występem kapela sprawił, że publiczność doskonale się bawiła. Podczas święta gościliśmy także przedstawicieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie, którzy wystrzałem z armaty zasygnalizowali początek imprezy.

Po części artystycznej nadszedł czas na zabawę taneczną z zespołem ALABAMA BAND, który sprawił, iż na parkiecie z każdą minutą pojawiało się coraz więcej tańczących par, a wyśmienita zabawa trwała do białego rana.

Imprez była doskonale zorganizowana, oprócz atrakcji artystycznych, nie zabrakło wyśmienitej kuchni jak również „wesołego miasteczka” dla najmłodszych uczestników zabawy. Dzieci mogły m.in. bawić się na ogromnych dmuchanych zjeżdżalniach czy też kręcić na karuzelach.

gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.