czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 1 czerwca 2008
  • wyświetleń: 2530

Gwiezdny weekend w Czechowicach

W dniach od 13 do 15 czerwca w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się Sport Music Festival. Finałem imprezy będą koncerty muzycznych gwiazd – Kate Ryan i Maryli Rodowicz, a wcześniej czeka nas mnóstwo emocji sportowych.

Burmistrz Marian Błachut objął patronat nad Sport Music Festival, a Jacek Łaszczok „Stachursky” objął patronat artystyczny nad imprezą. Organizacją zajął się czechowicki Urząd Miejski.

– Sport Music Festival to pomysł na czerwcowy weekend pełen sportowych emocji, świetnej zabawy i doskonałej muzyki. SMF po raz pierwszy organizowany w naszym mieście, to połączenie dwudniowej sportowej rywalizacji w kilku dyscyplinach sportowych oraz dnia poświęconego muzyce z konkursem piosenki „Przebój na lato” i koncertem gwiazd muzyki rozrywkowej – informują organizatorzy.

Sportowa część festiwalu będzie miała swoje miejsce 13 i 14 czerwca. Rywalizacja będzie prowadzona w nowoczesnych obiektach sportowych. Czekają nas zawody piłkarskie, lekkoatletyczne, judo, pływackie i tenisa stołowego. A wszystko w ramach finałów międzyszkolnych i międzygimnazjalnych igrzysk sportowych. Rozdanie nagród najlepszym młodym sportowcom zaplanowano na 15 czerwca – podczas Gali Sport Music Festival.

Muzyczna część imprezy rozpocznie się 14 czerwca. Na scenie Miejskiego Domu Kultury odbędą się przesłuchania uczestników konkursu „Przebój na lato”. Muzyczny finał czeka nas dzień później, 15 czerwca, na stadionie MOSiR-u. Publiczność wybierze swój „Przebój na lato”. A wieczorem dwa wielkie muzyczne wydarzenia. Mimo wcześniejszych problemów, organizatorom udało się zaprosić do Czechowic-Dziedzic Marylę Rodowicz – gwiazdy, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Wielkie przeboje mamy jak w banku. A na koniec muzyczna gwiazda europejskiego formatu – belgijska piosenkarka Kate Ryan.

– Przez trzy dni – piątek, sobotę i niedzielę, nasze miasto będzie tętniło sportowym i muzycznym życiem. Warto być z nami, kibicować naszym młodym sportowcom, wybierać najlepszy przebój na lato, zobaczyć muzyczne gwiazdy muzyki rozrywkowej – zachęcają organizatorzy.

W następnym wydaniu Gazety Czechowickiej przekażemy kolejne informacje na temat Sport Music Festival. Informacje organizatorów można też śledzić na bieżąco w internecie. Urząd Miejski na swojej witrynie internetowej (www.smf.czechowice-dziedzice.pl) przygotował specjalną stronę poświęconą czerwcowemu festiwalowi.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.