czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 20 czerwca 2008
  • wyświetleń: 2831

Wielki Piknik Pszczyński

Zespół Maanam będzie w tym roku największą gwiazdą Wielkiego Pikniku Pszczyńskiego, który odbędzie się w niedzielę 22 czerwca w parku pszczyńskim.

Wielki Piknik Pszczyński
Koncert Maanamu w niedzielę 22 czerwca, o godz. 20.00 - park pszczyński


Maanam to żywa legenda polskiej muzyki. Zespół występuje na scenie od lat siedemdziesiątych, dyskografia grupy liczy już sobie kilkanaście albumów, a utwory śpiewane przez Korę Jackowską należą do największych przebojów w historii. "Kocham cię kochanie moje", "Po prostu bądź" czy "Smycz" - to piosenki, które znają chyba wszyscy.

Odbywający się po raz szósty Wielki Piknik Pszczyński to jednak jeszcze więcej atrakcji, także tych muzycznych. Na scenie zagrają także chorwacki zespół E.T., słoweński "Orlek", a także Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Do łeż postara się nas rozbawić kabaret "Koń Polski".

Od rana organizowane będą programy artystyczne dla dzieci. Wystąpi ukraiński zespół folklorystyczny, usłyszymy hymn kibica "Biało-czerwoni" w wykonaniu Zuzanny Szreder z zespołem i obejrzymy pokaz tańca indyjskiego Taal.

Tradycyjnie posadzone zostanie drzewko europejskie i wręczone zostaną nagrody: Orli Laur, Skrzydła Merkurego oraz nastąpi inauguracja akcji "Wakacyjna Kropla Życia".

W parku zamkowym odbędzie się chód sportowy pod patronatem mistrza olimpijskiego Roberta Korzeniowskiego oraz Uniwersjada A.D. 2008 z udziałem uczelni wyższych regionów Europy i Świata. Zobaczymy pokazy wojskowe, strażackie i policyjne, a zaprzentowane zostaną także samochody rajdowe i Harleye.

W Pszczynie trwał będzie także plener malarski i prezentacje twórców sztuki ludowej. Równocześnie na pszczyńskim rynku pobijać będziemy rekord Guinessa, tym razem tworzony będzie "Tort Europa". W tym samym miejscu pokażą się regionalne zespoły folklorystyczne i młodzieżowe.

VI Wielki Piknik Pszczyński to także szereg imprez towarzyszących, te odbędą się między innymi w Katowicach, Sosnowcu i Oświęcimiu. W Pszczynie dzień wcześniej zaplanowano imprezę "Made in Pszczyna", gdzie podobnie jak przed rokiem wykazać będą mogli się młodzi artyści, muzycy, poeci, filmowcy i sportowcy z naszego powiatu.

Organizatorami Wielkiego Pikniku Pszczyńskiego są: Konsulat Republiki Słowenii w Mysłowicach, Urząd Miejski w Pszczynie, Telewizja Katowice, AKP „IRBA” Sp. z o.o.

new / czecho.pl

---------------------------------------

Szczegółowy program imprezy, niedziela 22 czerwca:

Park

11.00 - chód sportowy pod patronatem Roberta Korzeniowskiego
12.00 - program artystyczny dla dzieci - zespół tańca indyjskiego TAAL
12.30 - Zuzanna Szreder z zespołem - "Białoczerwoni" - hymn kibica
13.30 - oficjalne otwarcie Pikniku
13.45 - Orkiestra Wojska Polskiego
14.40 - zespół tańca indyjskiego TAAL
15.00 - wręczenie statuetek "Orli Laur", "Skrzydła Merkurego"...
15.40 - kabaret KOŃ POLSKI
17.00 - zespół chorwacki E.T.
18.00 - zespół słoweński ORLEK
20.00 - zespół MAANAM;
21.45 - pokazy sztucznych ogni i zakończenie imprezy.

Rynek

16.00 - bicie kulinarnego rekordu Guinness’a

Tort „Unia Europejska” o powierzchni 20 m 2 – ok. 16.600 kawałków, tort w kształcie państw tworzących Unię Europejską, będzie czekoladowo-orzechowy z masą cukrową TICHINO

- EUROQUIZ – organizowany przez Komisję Europejską
- występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych
- pobór krwi w ramach akcji Wakacyjna Kropla Życia 2008

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.