czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 30 września 2008
  • wyświetleń: 955

Nibypaństwo w galerii Balkon w Chybiu

3 października w galerii Balkon w Chybiu (Amatorski Klub Filmowy „Klaps”) o godzinie 19:00 odbędzie się otwarcie sezonu klubowego z cyklu "Byłem tu..." opowieści, smaki, zdjęcia przywiezione z podróży.

Besarabia i Naddniestrze - Nybypaństwo

Republika Mołdawii. To kraj słoneczników, kukurydzy, szerokich dróg i wspaniałego wina. Mołdawia to też państwo, które nie zazna szybko politycznego spokoju.
Naddniestrze – gdzie to jest? Jacy są mieszkańcy tej separatystycznej republiki? Opowiemy o Autonomicznej Republice Gagauzji, która rozwija się dzięki wpływom tureckim.

Opowiemy też o prężnie działających Polakach mieszkających w Comracie – stolicy Gagauzji, w Styrczy i Bielcach na północy kraju Pokażemy olbrzymie pałace Cyganów w Soroce. Ogromne pola słoneczników, kukurydzy, arbuzów, zielone pastwiska, niewielkie pagórki i rzeki – zobaczycie urzekający krajobraz Mołdawii Będziemy mówić o winnicach i winie, także o przepysznej kuchni mołdawskiej. Mołdawia ma wiele wspólnego z Rumunią (m.in. język), dlatego opowiemy też o miejscu gdzie, długi na 2888 km, Dunaj kończy swój bieg. Jak żyją ludzie na samej krawędzi Europy?

Zapraszamy na naszą opowieść. Będą ciekawe fotografie, filmy i etniczna muzyka.

Będzie też coś dla podniebienia! Przygotujemy dla Was tradycyjną mołdawską mamałygę i rumuńską ciorba.

Ania Czapek i Piotr Mojżyszek

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.