czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 2 września 2003
  • wyświetleń: 1039

12 Czechowickie Prezentacje Filmowe

Reklama

Już od 19 września ruszają 12 Czechowickie Prezentacje Filmowe, które potrwają tydzień. Karnety w cenie 45 zł (ulgowe) i 65 zł będą w sprzedaży od 9 września w sekretariacie MDK od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 lub w kasie kina codziennie w godz. 15.00-20.00.
Bilety na wybrane filmy z „Prezentacji” będą w sprzedaży w kasie kina od 19 września w cenie 12 zł.
Wśród posiadaczy płatnych karnetów Prezentacji, 21 września o godz. 20.00
rozlosowane zostaną cenne nagrody, mi.in.: odtwarzacz DVD (ufundowany przez BIELSAT.COM i Program ALE KINO!), mini wieża (ufundowana przez HYPERNOVA Bielsko-Biała) oraz aparat fotograficzny (ufundowany przez FOTO EXPRES Czechowice-Dziedzice).

Poniżej prezentujemy szczegółowy program, a także opisy poszczególnych filmów.

19 (piątek)
20.00 SIOSTRY MAGDALENKI (Irlandia/W.Brytania)
22.15ELLING (Norwegia/Szwecja)

20 (sobota)
20.00 DALEKO OD NIEBA (USA/Francja)
22.15ZABAWY Z BRONIĄ (Kanada/USA/Niemcy)

21 (niedziela)
20.00 Loteria filmowa
20.15MIASTO BOGA (Brazylia/Francja/USA)

22 (poniedziałek)
20.00 GOOD BYE LENIN! (Niemcy)

23 (wtorek)
20.00 NAQOYQATSI (USA)

24 (środa)
20.00 BALZAC I MAŁA CHINKA (Francja/ Chiny)

25 (czwartek)
20.00 I TWOJĄ MATKĘ TEŻ (Meksyk)

GOOD BYE LENIN!
Niemcy 2003, dolby digital, 121 min.
Reżyseria: Wolfgang Becker. Wykonawcy: Daniel Brüchl, Katrin Saß.

Nagroda dla najlepszego filmu europejskiego na ostatnim Festiwalu Filmowym w Berlinie.
Październik 1989 roku to nie był najlepszy moment na to, żeby zapaść w śpiączkę. Zwłaszcza, jeżeli mieszkało się we Wschodnich Niemczech. Jeszcze gorszym pomysłem było obudzić się
już po zburzeniu Muru Berlińskiego. Zwłaszcza, jeżeli było się zagorzałą działaczką głęboko wierzącą w to, iż nie ma na tej ziemi lepszego ustroju niż socjalistyczny...Wszystko to jednak spotkało matkę Alexa. Rzeczywistości nie da się zmienić. Można jednak wykreować inną.
Ciepła, wzruszająca komedia o tym, jak powodowany miłością do matki syn postanowił przenieść góry. A wszystko po to, by utrzymać ją w przekonaniu, że Lenin ostatecznie zwyciężył!

SIOSTRY MAGDALENKI (THE MAGDALENE SISTERS)
Irlandia/Wielka Brytania 2002, dolby digital, 119 min.
Reżyseria: Peter Mullen.Wykonawcy: Geraldine McEwan, Anne-Marie Duff, Nora-Jane Noone.

Zdobywca Złotych Lwów na ostatnim Festiwalu Filmowym w Wenecji.
Film opowiada historię o prowadzonym przez siostry zakonne zakładzie dla upadłych dziewcząt z zakonnicami w roli oprawców. Ostatni z tego rodzaju zakonnych pensjonatów zamknięto w 1996r. Do dziś żyje jeszcze około 30 tys. kobiet, które przeżyły pobyt w zakonnym pensjonacie. Nie otrzymały żadnego odszkodowania za bezprawne więzienie, codzienne upokorzenia, nierzadko przemoc fizyczna. Niektórym odebrano dzieci. Wszystkie nauczono nienawidzieć swego ciała. W Irlandii, gdzie dzieje się akcja i gdzie film wyprodukowano, był jednym z największych komercyjnych ostatnich lat.

NAQOYQATSI
USA 2002, dolby digital, 89 min.
Reżyseria: Godfrey Reggio.Występują: Fidel Castro, Bill Clinton, Albert Einstein, George Harrison, Adolf Hitler, Elton John, Henry Kissinger, Osama bin Laden, John Lennon, Julia Louis-Dreyfus, Paul McCartney, Ringo Starr

Trzecia część kultowej trylogii Godfreya Reggio i Philipa Glassa.
Po "Koyaanisqatsi" pokazującym szaleństwo świata i "Powaqqatsi" ukazującym życie w transformacji, powstała trzecia część "Naqoyqatsi" świat w stanie wojny. "Naqoyqatsi" to oszałamiające wiązki obrazów i efektów specjalnych. Wstrząsający obraz przenikania się światów - ludzkiego, natury i technologii. Muzykę podobnie jak do dwóch wcześniejszych części trylogii,
stworzył Philip Glass.

MIASTO BOGA (CITY OF GOD)
Brazylia/ Francja/ USA 2002, dolby digital, 130 min.
Reżyseria: Fernando Meirelles. Wykonawcy: Matheus Nachtergaele, Seu Jorge.

Najgłośniejszy film brazylijski ostatniego roku, nominowany do nagrody Złotego Globu 2003 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny to oparta na faktach wstrząsająca kronika z życia brazylijskiej ulicy. Narkotyki i wojna gangów, nędza i przemoc - to mieszanka wybuchowa, której nazwa brzmi - slumsy Rio de Janeiro. Każdy, kto się tam urodził, żyje z wyrokiem. Jest jednak ktoś, kto podejmie próbę wyrwania się z piekła... Dynamiczna narracja i montaż, efekty specjalne i przekonująca gra młodych aktorów składają się na niepowtarzalne widowisko.

ZABAWY Z BRONIĄ (BOWLING FOR COLUMBINE)
Kanada/Niemcy/USA 2002, dolby digital, 124 min.
Reżyseria: Michael Moore. Występują: George W. Bush, Dick Cheney, Bill Clinton, Marilyn Manson, Michael Moore

"Zabawy z bronią", zdobywca tegorocznego Oscara za najlepszy film dokumentalny, jest też pierwszym filmem dokumentalnym od 46 lat, który znalazł się w oficjalnym programie Festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę Jury.
Film ma też na swoim koncie Cezara - za najlepszy film zagraniczny. Film Moora jest też pierwszym w historii filmem dokumentalnym, który otrzymał nagrodę od Stowarzyszenia Scenarzystów Amerykańskich. W 1999 w trakcie strzelaniny w Columbine High School w USA zginęło 12 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o
przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?

DALEKO OD NIEBA (FAR FROM HEAVEN)
USA/Francja 2002, dolby digital, 107 min.
Reżyseria: Todd Haynes . Wykonawcy:Julianne Moore , Dennis Quaid , Dennis Haysbert.
Film „Daleko od nieba” otrzymał po cztery nominacje do Oscara i do Złotych Globów.
W swym najnowszym filmie Todd Haynes powraca i przetwarza na swój sposób wspaniały, a dziś niemal zapomniany gatunek Hollywood - melodramat.
Ameryka lat 50-tych. Frank (Dennis Quaid) - przystojny, odnoszący sukcesy biznesmen i jego żona Cathy (Julianne Moore), która dzieli swój czas pomiędzy wychowywanie dzieci, utrzymywanie domu oraz działalnością dobroczynną tworzą wzorcową rodzinę... do czasu, gdy okaże się, że Frank ożenił się z Cathy tylko po to, by ukryć swoją homoseksualną naturę. Cathy zaczyna coraz więcej czasu spędzać na miłych rozmowach z młodym, czarnoskórym ogrodnikiem Raymondem. W społeczności, która toleruje odmienność o tyle, o ile wydaje się jej ona nieszkodliwa i pozostaje niewidoczna, a sztuczność relacji międzyludzkich jest normą rodzina państwa Whitakerów nie ma racji bytu...

BALZAC I MAŁA CHINKA (BALZAC ET LA PETITE TAILLEUSE CHINOISE)
Francja/Chiny 2002, dolby digital, 116 min.
Reżyseria: Dai Sijie. Wykonawcy:Zhou Xun, Chen Kun, Liu Ye

Chiny, lata siedemdziesiąte. Zgodnie z rozkazami Mao młodzi ludzie z inteligenckich rodzin zostają wysłani na reedukację. Ciężka praca na wsi ma pozytywnie wpłynąć na ich poglądy polityczne. Reżyser nie chce się jednak zajmować "rewolucją kulturalną" ani represjami Mao. Koncentruje się na tym, co się dzieje w głowach młodych ludzi. Główni bohaterowie, dwaj nastoletni chłopcy, razem z wnuczka miejscowego krawca czytają przemycone powieści. Literatura ma ogromny wpływ na młodą niewykształconą Chinkę. A młoda krawcówna na chłopców, którzy obaj się w niej zakochują. Powstaje urocza historia o dojrzewaniu, miłości i literaturze.

ELLING
Norwegia/Szwecja 2001, dolby digital, 89 min.
Reżyseria:Petter Naess. Wykonawcy: Per Christian Ellefsen, Sven Nordin

Elling to dowcipna, wzruszająca i pełna ciepła komedia o wchodzeniu w dorosłe życie dwóch zupełnie nieprzystosowanych do tego mężczyzn. Film przywraca wiarę w człowieczeństwo, siłę przyjaźni i więzów międzyludzkich.
Elling to 40-letni kawaler cierpiący na agorafobię i lęk wysokości, wrażliwiec o duszy poety, który całe życie mieszkał z matką. Po jej śmierci trafia do zakładu opieki, gdzie poznaje swojego rówieśnika Kjella Bjarne'a prawiczka o wybujałej fantazji erotycznej i niekonwencjonalnym podejściu do higieny osobistej. Po dwóch latach spędzonych wspólnie w zakładzie mężczyźni otrzymują szansę na normalną, samodzielną egzystencję: własne mieszkanie w Oslo, wsparcie finansowe i opiekuna monitorujacego ich postępy w przystosowaniu się do życia w społeczeństwie. Pruderyjny Elling i niespełniony erotoman Kjell Bjarne z dnia na dzień muszą nauczyć się stawiać czoła wyzwaniom codziennego życia.

I TWOJĄ MATKĘ TEŻ (Y TO MAMA TAMBIEN)
Meksyk 2001, dolby digital, 105 min.
Reżyseria: Alfonso Cuaron. Wykonawcy: Maribel Verdu, Gael Bernal, Diego Luna

Życiem Julia i Tenocha jak wszystich siedemnastolatków, rządzą hormony, przyjaźń i pragnienie osiągnięcia dorosłości.Pewnego świątecznego popołudnia poznają piękną, 28-letnia Hiszpankę, Luisę, którą kokietują z klasą i wdziękiem typowymi dla młodzieży w ich wieku.W żartach zapraszają ją w podróż na wyimaginowaną plażę, zwaną Boca del Cielo. Luisa grzecznie ich ignoruje, potem rozchodzą się każde w swoją stronę i wydaje się, że cała sprawa odchodzi w niepamięć. Jednakże Luisa dostaje bardzo złe wiadomości. W obliczu potrzeby zmian w swoim życiu, odnajduje chłopców i przyjmuje ich zaproszenie . Cała trójka wyrusza w podróż, która zmieni na zawsze ich życie, prowokując konflikt pomiędzy niewinnością, seksualnością a przyjaźnią.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.