czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 10 października 2008
  • wyświetleń: 2718

Jaka przestrzeń publiczna najlepsza?

Rozstrzygnięto doroczny konkurs „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2008”.

Reklama

Jaka przestrzeń publiczna najlepsza?
Rewitalizacja Zespołu Akwenów Poprzemysłowych Amelung w Chorzowie


Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Urbanistyka przyznano za Rewitalizację Zespołu Akwenów Poprzemysłowych Amelung w Chorzowie. Nagrodę przyznano „za wzorowy, godny naśladowania przykład rewitalizacji terenu poprzemysłowego; za stworzenie w centrum miasta nowej przestrzeni, która mimo, że nie jest przestrzenią komercyjną, daje radość mieszkańcom” – napisano w uzasadnieniu decyzji.

Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Obiekt Architektoniczny Użyteczności Publicznej otrzymała Centrala Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Nagrodę przyznano za wykreowanie ważnego punktu integracji kulturalnej mieszkańców, powszechnie przez nich akceptowanego i cieszącego się dużą popularnością; za wysoki poziom architektoniczny obiektu i jego harmonijne wpisanie się w kompozycję urbanistyczną centrum miasta – podkreśla jury konkursu.

Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Modernizacja wyróżniono Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia Akademii Muzycznej w Katowicach. Nagrodę przyznano za udaną rozbudowę zabytkowych obiektów Akademii Muzycznej o nowy budynek i stworzenie zintegrowanego kompleksu, stanowiącego programowo-przestrzenną całość; za harmonijne łączenie tradycji z nowoczesnością, a także za powściągliwą, elegancką formę i dbałość o detal architektoniczny.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.