Rozrywka

  • 11 października 2008
  • wyświetleń: 1029

Z biblioteki ruszyła lokomotywa

Pierwszy pociąg odjechał z Oddziału Dziecięcego MBP z pasażerami - dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.

Przedszkolakom rozdano "bilety kolejowe" za przysłowiowy "jeden uśmiech". Pierwsza podróż odbyła się po pomieszczeniach Oddziału Dziecięcego z piosenką "Jedzie pociąg z daleka".

Mali pasażerowie poznali historię kolei - od pierwszych lokomotyw parowych do superszybkich pociągów. Następnie po przeczytaniu bajki Jadwigi Jasny O smutnej cichci, która już była wesoła, dzieci kolorowały lokomotywę oraz dorysowywały przewożone przedmioty, zwierzęta itp., w kolejnych jej wagonach.

Nie zabrakło również opowieści o swoich przygodach podczas podróży pociągiem. W czasie zajęć dzieci mogły obejrzeć miniaturowe pociągi w kolejce szynowej. Na zakończenie każdy pasażer otrzymał słodką niespodziankę, bilet oraz zakładkę do książki.

MBP Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.