Rozrywka

  • 22 października 2008
  • wyświetleń: 1514

Zerwane tabu choroby alkoholowej

20 października odbył się pierwszy z trzech wykładów na temat choroby alkoholowej organizowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Przewodniczącą Osiedla „Renardowie” oraz z parafią p.w. św. Barbary w ramach Jesiennej Szkoły Profilaktyki. Zajęcia prowadziła Pani Mirosława Góralczyk - doświadczona terapeutka uzależnień z wieloletnim stażem pracy.

Ponieważ prowadząca zajęcia pracowała w palcówkach leczących uzależnienie od alkoholu oraz z rodzinami osób uzależnionych od alkoholu, mogła podzielić się ze słuchaczami praktyczną wiedzą na temat uzależnień. W czasie wykładów panowała bardzo miła atmosfera, sprzyjająca swobodnej dyskusji i rozmowie na temat choroby alkoholowej. Uczestnicy wykładów aktywnie uczestniczyli w zajęciach, mogli też uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. W czasie tego dwugodzinnego spotkania, można było usłyszeć dlaczego uzależnienie jest chorobą oraz poznać symptomy świadczące o uzależnieniu, jak również dowiedzieć się o sposobach leczenia alkoholizmu.

W czasie niedzielnych mszy świętych wierni z parafii św. Barbary mogli usłyszeć piękne kazanie przygotowane przez ks. Bartosza Łacka na temat plagi dzisiejszych czasów: alkoholizmu i pijaństwa. Księża zachęcali swoich parafian do uczestnictwa w organizowanych wykładach, aby lepiej poznać problematykę i skuteczniej reagować na problemy alkoholowe.

Kolejny wykład odbędzie się w dniu 27 października i będzie dotyczył współuzależnienia, czyli problemów współmałżonka osoby pijącej. Na trzeci blok tematyczny zapraszamy w dniu 10 listopada. W tym dniu uwaga słuchaczy zostanie zwrócona na problemy dzieci w rodzinie alkoholowej oraz na problem przemocy w rodzinie z problemem alkoholowym.

Wykłady odbywają się w salce obok biblioteki w przyziemiach kościoła p.w. św. Barbary w Czechowicach – Dziedzicach o godz. 19.00.

UM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.