Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 6 listopada 2008
  • wyświetleń: 688

Dzień Niepodległości w Bestwinie

W ramach obchodów Święta Niepodległości 10 listopada (poniedziałek) w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie o godz. 10 odbędzie się Przegląd Pieśni Patriotycznej.

W Dzień Niepodległości, 11 listopada, obchody rozpoczną się o godz. 8 mszą świętą odprawianą w kościele parafialnym pw. WNMP w Bestwinie. O godz. 9, po zakończeniu mszy św. odbędzie się koncert laureatów Przeglądu Pieśni Patriotycznej (w kościele). Po zakończeniu koncertu nastąpi przemarsz pod pomnik poległych za Ojczyznę przy Urzędzie Gminy i uroczyste złożenie kwiatów.

11 listopada obchodzony był w II Rzeczpospolitej jako Święto Narodowe mające ogromne znaczenie dla milionów Polaków. Był jednocześnie wyrazem szacunku dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę oraz nadziei przyszłych - myślących o jej rozwoju oraz potędze.

Pamięć o tym dniu, pomimo niekorzystnych dla Polski następstw II wojny światowej, pozostała nadal w mentalności Polaków. Święto Niepodległości przetrwało w tradycji oraz świadomości narodu polskiego jako niezwykle doniosły akt historyczny.

Dzień 11 listopada został ustanowiony - ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z 1937 r. - polskim świętem narodowym i pozostawał oficjalnie świętem państwowym RP do roku 1944. W roku 1945 władze PRL jako święto państwowe ustanowiły dzień 22 lipca. Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, zostało przywrócone przez Sejm RP dopiero w roku 1989.

gminabestwina.info/ target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.