czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 11 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1253

Pokonkursowa wystawa w bibliotece

Od środy można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie rzeźby i obrazy malowane na szkle, które uczestniczyły w konkursie „Książę Niebios i Święci Polscy” organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wilkowicach pod patronatem ks. Bpa Tadeusza Rakoczego – Ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej.

Reklama

Bohaterem przewodnim konkursu był św. Michał Archanioł, zwany Księciem Niebios. Pragnieniem organizatorów było, by w towarzystwie patrona wilkowickiej parafii pojawili się również święci wywodzący się lub żyjący na polskiej ziemi, powołani do grona świętych w ostatnim stuleciu.

Na konkurs wpłynęły 72 prace wykonane przez 33 artystów z terenu całej Polski, które oceniała komisja pod przewodnictwem etnografa Barbary Rosiek. Malarstwo na szkle: I miejsce: Józef Hulka z Łękawicy. Rzeźba i płaskorzeźba: Leszek Cieślik z Żywca, Czesław Kubik z Czechowic – Dziedzic, Stanisław Kwaśny z Mesznej, Andrzej Pochopień z Kuźni Raciborskiej.

Uroczystego otwarcia pokonkursowej wystawy, na której prezentowane są wszystkie prace dokonała dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie Teresa Lewczak a towarzyszyła jej dyrektor Biblioteki w Wilkowicach Agata Prochownik, obecni byli również uczestnicy konkursu – Państwo Kubikowie, którzy przybliżyli kulisy tworzenia swoich prac na konkurs.

W spotkaniu uczestniczyli, m.in. przewodniczący rady gminy Jerzy Zużałek, z-ca wójta Artur Beniowski, Honorowa Obywatelka Gminy Bestwina Waleria Owczarz.

Zapraszamy do zapoznania się z tymi wyjątkowymi pracami. Wystawa czynna codziennie w godzinach pracy Biblioteki.

gminabestwina.info target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.