czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 15 grudnia 2008
  • wyświetleń: 1266

Bestwina: Diamentowe i Złote Gody

W dniu 13 grudnia w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie obchodzony był piękny Jubileusz 68 – lecia, 60 - lecia i 50 - lecia pożycia małżeńskiego.

Reklama

Nie często zdarza się gościć w jednym miejscu osoby równie dostojne i zasłużone.
Dostojne wiekiem i doświadczeniem, a zasłużone utrzymaniem w niewzruszonej postaci rodziny.

Spotkali się jedni z nielicznych, którym mimo wielu przeciwności losu udało się wytrwać w zgodnym związku małżeńskim. Świętujące pary spotkały się z władzami gminy: wójtem Stefanem Wodniakiem, przewodniczącym Rady Gminy Jerzym Zużałkiem, jak również Proboszczami Parafii: Bestwiny Ks. Cezarym Dulką, Bestwinki Ks. Władysławem Piekarskim, Janowic Ks. Eugeniuszem Stopką i Kaniowa Ks. Janem Mamcarzem.

Zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez władze państwowe. Osoby, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat są nagradzane w naszym kraju na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku specjalnym medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanym przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Aktu dekoracji dokonał wójt Stefan Wodniak przy udziale przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Zużałka i zastępcy kierownika USC Urszuli Smalcerz. Po odznaczeniu, wręczeniu Listów Gratulacyjnych, upominków oraz kwiatów złożyli Jubilatom życzenia wielu długich lat w dobrym zdrowiu oraz serdecznej opieki osób najbliższych.

Życzenia w imieniu obecnych na uroczystości księży złożył Jubilatom Ks. Eugeniusz Stopka.
W imieniu Jubilatów głos zabrał Pan Józef Kłoda, dziękując za pamięć oraz zorganizowanie wspólnej uroczystości. Uroczystość Jubileuszową uświetnił występ Chóru Parafialnego „Ave Maria” z repertuarem pieśni patriotycznych, regionalnych i kolęd.

Parą z najdłuższym, 68 - letnim, stażem małżeńskim w naszej gminie są Państwo Helena i Józef Kłoda z Bestwiny, którzy związek małżeński zawarli 28 grudnia 1940 roku w Kościele Parafialnym w Bestwinie. 60-lecie - diamentowe gody - doczekały 2 z 87 par, które zawarły związek małżeński w 1948 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bestwinie, są to Państwo: Monika i Antoni Sierek z Janowic oraz Elżbieta i Mieczysław Gac z Bestwiny.

Natomiast 50-lecie - złote gody - doczekały 22 z 67 par, które związek małżeński zawarły w 1958 roku w Urzędach Stanu Cywilnego naszej gminy i tak: w USC Bestwina zawarło 36 par doczekało Jubileuszu 3 par, W USC Janowice zawarło 11 par doczekały 3 pary, USC Kaniów zawarło 20 par doczekało 9 par.

http://gminabestwina.info/index.php?option=com_content&task=view&id=811&Itemid=92 target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.