czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 8 października 2003
  • wyświetleń: 894

Podziemie zbrojne na Podbeskidziu w latach 1939- 1

Od 9 października do 14 listopada, w hollu kina Świt, będzie można zobaczyć wystawę pt. „Podziemie zbrojne na Podbeskidziu w latach 1939- 1947”. Wystawa przygotowana została przez Instytut Pamięci Narodowej, Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej w Katowicach.

„Problem zbrojnego podziemia na Podbeskidziu w okresie okupacji i w pierwszych latach powojennych nie był do tej pory przedmiotem pełnego i syntetycznego opracowania historycznego. Dotyczy to zwłaszcza problematyki konspiracji antykomunistycznej.
W okresie PRL tematyka ta była przedstawiana zazwyczaj pobieżnie i do tego kłamliwie, częściej jednak po prostu ją pomijano.

Zamysłem autorów wystawy jest przynajmniej częściowe wypełnienie istniejącej luki badawczej, a poprzez to zaprezentowanie i spopularyzowanie mało znanych dziejów ruchu oporu na Podbeskidziu.”

Wystawa będzie czynna w godzinach pracy kina. Grupy szkolne zainteresowane zwiedzaniem wystawy proszone są o kontakt z Mieskim Domem Kultury.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.