czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 26 stycznia 2009
  • wyświetleń: 1082

Warsztaty artystyczno-etnologiczne

30 stycznia będzie ostatnim dniem warsztatów artystyczno – etnologicznych w Centrum Kultury w Bestwinie. Tematem spotkania będzie mleko.

Reklama

Warsztaty artystyczno-etnologiczne


Jak wygląda? Jak robi się masło, ser? Czy Kleopatra naprawdę kąpała się w mleku? Będzie tu mnóstwo odpowiedzi na liczne pytania. Historia mleka zaczyna się już 9000 lat p.n.e. Na wielkim ekranie uczestnicy zobaczą malowidła naskalne i spróbują je odtworzyć. Będzie można się dowiedzieć jak na przestrzeni wieków przechowywano mleko i co z niego robiono.

Opowiemy o "mlecznych" zwierzętach na całym świecie - czy renifer, lama i bawół mogą dawać mleko? Odbędzie się pokaz autentycznych narzędzi używanych przy wyrobie masła, sera. Na koniec wszyscy uczestnicy spróbują zrobić masło w tradycyjny sposób – w maśniczkach i zdegustują kromkę chleba ze świeżutkim masłem!

W spotkaniu może wziąć udział grupa max 25 osobowa. Prosimy o wcześniejsze zapisy chętnych na warsztaty - osobiście lub telefonicznie 032 215 75 89, 032 214 13 65.

O uczestnictwie zadecyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny!

mike / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.