czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 28 stycznia 2009
  • wyświetleń: 1534

Bestwina: dzieci w świecie herbaty

Pierwszy dzień zajęć dla dzieci organizowanych w okresie zimowych ferii przez CKSiR w Bestwinie upłynął wśród czajniczków, czarek, akcesoriów do zaparzania...a wszystko przesiąknięte było zapachem herbat z różnych stron świata.

Reklama

Bestwina: dzieci w świecie herbaty


Prowadzący, absolwenci etnologii UŚ, Anna Czapek i Piotr Mojżyszek, w dniu 26 stycznia zaprezentowali dzieciom bogatą historię tego popularnego napoju, opowiedzieli związane z nim legendy, wyświetlili również interesujące filmy. Dzięki temu najmłodsi uczestnicy warsztatów mogli stać w tym temacie niemal ekspertami!

Każdy z miejsca wymieni kraje, gdzie rosną krzewy herbaciane, bez problemu rozróżni pu-erh od yerba mate i rooibos oraz omówi chińskie albo japońskie zasady parzenia herbaty. Wiedza, że zielonej się nie słodzi, a do aromatyzowanej wręcz powinno się dodawać cukier przyda się podczas przyjęć i domowych degustacji.

Warsztaty z cyklu „opowiadamy o świecie” to także lekcje poglądowe, można było na własne oczy zobaczyć i dotknąć naczyń pochodzących z poszczególnych krajów, a w końcu napić się ze specjalnych czarek, tak jak ludzie mieszkający na Dalekim Wschodzie. Nauka posługiwania się pałeczkami wywołała wiele radości, po początkowych niepowodzeniach uczestnicy w końcu nauczyli się chwytać drobne cukierki i przenosić je na talerzyk.

Szkoda, że czas tak szybko mijał, bo chciałoby się jeszcze dłużej zostać i upajać się egzotycznymi aromatami... Ale przecież już wkrótce kolejne spotkanie i następna wyprawa.

CKSiR Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.