czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Rozrywka

  • 13 marca 2009
  • wyświetleń: 1199

Malarstwo artystyczne w Galerii ExLibris

Kolejny wernisaż w Galerii ExLibris już za nami. 6 marca odbyło się otwarcie wystawy pt. „Malarstwo Artystyczne” autorstwa Romualda Romańczyka.

Uroczystego powitania przybyłych dokonała kierownik filii Sylwia Kóska. Na początku kilka słów o samym artyście powiedział jego przyjaciel Władysław Szafran.

Romuald Romańczyk od dzieciństwa interesował się rysowaniem i malowaniem. Pan Romańczyk sam przyznaje, że urodził się z pędzlem. W czasie stawiania pierwszych kroków używał farb olejnych, później przeszedł na akwarele. Zdradza, że lubi szybkie szkice, najchętniej maluje w plenerze. Gotowe dzieła to głównie pejzaże, architektura, konie i oczywiście kolej.

Prace artysty znajdują się także w redakcji miesięcznika „Poznaj swój kraj”. Współpracuje z „Gazetą Czechowicką”. Na uczestników wernisażu czekała miła niespodzianka, każdy osoba nie tylko mogła podziwiać prace artysty, ale również zabrać do domu jedną z akwareli malarza.
Wystawę można oglądać do 27 marca, w godzinach pracy biblioteki.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.