czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Rozrywka

  • 26 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1381

Szydełkiem i nitką - wystawa

16 kwietnia w janowickiej bibliotece odbyła się wystawa prac Krystyny Handzlik, Danuty Mynarskiej - Zdrojewskiej, Joanny Kubik oraz Marii Kowalczyk, które są członkiniami janowickiego Kółka Robótkowego. Już od dłuższego czasu Panie spotykają się dwa razy w miesiącu, aby wymieniać doświadczenia i wspólnie tworzyć arcydzieła za pomocą szydełka, igły i nici.

Wystawa "Szydełkiem i nitką" zachwyca różnorodnością zaprezentowanych prac, pokazując, iż w dzisiejszych czasach robótki ręczne to nie tylko serwetki czy bieżniki, ale przede wszystkim elementy dekoracyjne, można by rzec małe dzieła sztuki. Korale na szydełku, grzybek na korku od szampana, bałwanek na piłeczce pingpongowej to tylko niektóre z licznych pomysłów pań z Kółka Robótkowego.

Warto podkreślić, iż takie hobby wymaga wytrwałości, pracowitości i zaangażowaniem. Często nie zdajemy sobie sprawy ile wysiłku i żmudnej pracy należy włożyć w przygotowanie takich prac. Z całą pewnością jednak najlepszą rekompensatą jest zachwyt i podziw jaki budzą wykonane przez Panie piękne dekoracje.

janowice.glt.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.